37 m²

Niestatie 1, Äkäslompolo, Kolari2h + avok + s

Uutta! Tutustu alueen palveluihin kartalla

Uuden karttaominaisuuden avulla voit helposti tutkia kohteen ympäristöä ja alueen palveluita. Kartalta löydät muun muassa julkisen liikenteen, terveyspalvelut sekä koulut ja päiväkodit.

Äkäslompolo lomahuoneisto

Tule kokemaan Lappi, Lapin kesän yötön yö, lumoava luonto ja loistavat marja- ja sienimaastot. Ensilumet ja kaamosaika joulun ja uuden vuoden taika. Sekä hohtavat kevään hanget.

Tarjoan vuokralle Yllästar 3 as 601 kompaktin 36,5m lomahuoneiston 1-2 hengelle. 601 on talon paras huoneisto, toisen kerroksen kulmassa, ikkunat ovat metsään päin. Oleskelutila/keittiö ja ovellinen ja ikkunallinen makuuhuone c.hyttysverkko, ikkunalliset pesuhuone ja sauna. Petipaikkoina makuuhuoneessa laadukas parisänky. tarvittessa sängyt saa erilleen.

Runsas varustelu neljälle hengelle. vaatteiden kuivatuskaappi. autopaikka kera lämmityspistoke, ei sähöauton latausta. lukittava, suksien kokoinen varastokaappi. huoneiston käytössä yksi mummomallin polkupyörä. talon asukkaiden maksuttomassa yhteiskäytössä 2 pyykkikonetta + kuivausrumpu ja lämmin tila telineineen suksien voiteluun, pyöräkatos, yhteisparveke ja grillausalue.

Yllästar 3 as 601 on keskeisellä paikalla aivan patikointi- ja hiihtoreittien vieressä, kilometrin päässä kaupasta, 500 metrin päässä pirtukirkosta. kävelymatkan päässä on useita tasokkaita ravintoloita.

Kannattaa kysellä myös äkkilähtöjä ja "kanta-asiakasalennuksia"

Viikkohinnat: 300e kesän luppoaika 450e viikot 34 - 41 ruska 400e viikot 42 - 48 seesteinen syksy 400e viikot 49 - 50 ensilumet 750e viikot 51-2 joulu, uusi vuosi 450e viikot 3-6 vielä kaamos 700e viikot 7-10 koululaiset 750e viikot 11-16 hiihtoviikot 800e viikot 13-14 pääsiäinen 450e viikot 17-18 vappua kohti 240e toukokuu

Omat liinavaatteet mukaan tai tilauksesta liinavaatepaketti 25e/henkilö. Siivous sopimuksen mukaan. Ei lemmikkieläimiä. kevät- ruskasesonkina tarjolla yleensä la-la.

Seuraavat esittelyt

Ei sovittuja esittelyitä. Ota yhteyttä kohteen ilmoittajaan sopiaksesi esittelystä.

Perustiedot

Sijainti
Niestatie 1, 95970 Kolari
Kaupunginosa
Äkäslompolo
Kohdenumero
17985516
Kerros
2 / 2
Loma-asunnon tyyppi
Lomahuoneisto
Asuinpinta-ala
37 m²
Kokonaispinta-ala
37 m²
Huoneiston kokoonpano
2h + avok + s
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Keittiö
Avokeittiö
Vuokrataan kalustettuna
Kyllä
Asunnossa sauna
Kyllä
Lemmikkieläimet sallittu
Ei
Henkilömäärä
2
Muut ehdot
Tupakointi kielletty

Hinta

Vuokra/kk
Viikkovuokra (alkaen)
300 € / viikko
Vakuus
0 €
Vuokra-aika
Toistaiseksi voimassa oleva

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
sisältyy vuokraan
Sähkömaksu
Sisältyy vuokraan

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Lomahuoneisto
Rakennusvuosi
2010
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
2
Lämmitys
Sähkö
Lisätietoja lämmityksestä
Suora sähkölämmitys
Rungon rakennustapa
Elementti
Tontin omistus
Vuokralla

Ota yhteyttä

katri

Mitä yhteydenottosi koskee?

katri

Ota yhteyttä

Mitä yhteydenottosi koskee?

Oikotien kohdeilmoituksessa ei välttämättä ole kaikkia tietoja kohteesta, varmista tiedot kohteen virallisesta esitteestä.

Oikotie on osa Schibsted Marketplaces -konsernia. Schibsted News Media AB ja Schibsted ASA vastaavat tietojesi käsittelystä tällä sivustolla. Lue lisää