Uusi koti Aviapoliksessa – muuttovalmiina 27.4.2026!
Etsitkö modernia ja vaivatonta asumista loistavalla sijainnilla? Aviapolikseen valmistuu huhtikuussa 2026 uusia, laadukkaita kerrostaloasuntoja, joissa yhdistyy käytännöllinen pohjaratkaisu sekä erinomainen sijainti.
Uusille asukkaille annamme nyt erikoistarjouksena ensimmäisen kuukauden ilmaista asumista! Etu edellyttää 12 kuukauden minimiasumisaikaa. Asunto on mahdollista vuokra myös ilman määräaikaisuutta, mutta tällöin vuokraetua ei myönnetä.
Kohde on lyhyen korkotuen ARA-kohde. Asukasvalinnat tehdään ARA:n ohjeistuksen mukaisesti ja valinta perustuu hakijaruokakunnan bruttotuloihin. Asunnontarvetta tai varallisuutta ei huomioida valinnassa.
Tarjolla on valoisia ja toimivia yksiöitä, kaksioita, kolmioita sekä neliöitä. Kaikissa asunnoissa on lasitettu parveke, vaaleat ja ajattomat pintamateriaalit sekä tummat keittiöntasot, jotka luovat hyvän pohjan erilaisille sisustusratkaisuille. Lisäksi asunnoista löytyy astianpesukone sekä pyykinpesukoneelle liitännät helpottamaan arjen sujuvuutta. Irtainvarastot löytyvät asunnoista ja sisältyvät asunnon neliöihin.
Asukkaille on tarjolla monipuoliset yhteiset tilat. Taloyhtiöstä löytyy taloyhtiön sauna sekä pyörävarasto, jossa on verstas. Pihakorttelissa on lisäksi yhteinen piharakennus, josta löytyy kerhohuone. Lisäksi asukkaille on tarjolla 10 mb taloyhtiönetti. Asukas tekee oman käyttösähkösopimuksen valitsemansa sähköyhtiön kanssa. Kotivakuutus tulee olla voimassa koko asumisen ajan.
Autopaikat sijaitsevat korttelin yhteisessä pysäköintihallissa, jossa on myös sähköauton latausmahdollisuus. Pysäköintihalliin vuokrataan pysäköintioikeus eli paikat ovat numeroimattomia. Pysäköintioikeuden hinta on 80 €/kk. Latauksesta maksetaan erikseen käytettyjen kilowattituntien mukaan.
Aviapolis on moderni ja kasvava kaupunginosa, jossa arjen palvelut sijaitsevat kätevästi lähellä. Jumbon kauppakeskus ja Flamingo-viihdekeskus tarjoavat kattavat ostos-, ravintola- ja vapaa-ajan mahdollisuudet, ja juna-asema on helposti saavutettavissa kävellen. Nopeat ja toimivat yhteydet vievät vaivattomasti niin Helsingin keskustaan kuin lentoasemalle ja muualle pääkaupunkiseudulle.
Huomioittehan, että ilmoituksen kuvat eivät välttämättä ole kyseisestä asunnosta tai asuntotyypistä, joten asunto ja ilmoituksen kuvat voivat poiketa toisistaan. Suosittelemme lämpimästi käymään asuntonäytössä ennen vuokrauspäätöksen tekemistä.
Varaa uusi kotisi jo nyt! Jätä asuntohakemus: https://toivo.fi/kohde/vantaan-luotsi/
Lisätiedot ja yhteydenotot
Jemina Peltola
vuokraus@toivo.fi
09 3152 6101