629 € / kk62,5 m²

Kaartinkatu 8, Skinnarila, Lappeenranta2H+K

Vuokra/kk
629 € / kk
Asuinpinta-ala
62,5 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 3
Rakennusvuosi
1974
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Skinnarila
Kaupunki
Lappeenranta

Kampanjaetu! Kun vuokraat tämän asunnon viimeistään 30.4.2026, saat 200 euron arvoisen lahjakortin DNA-kauppaan. Kaupan kattavasta valikoimasta löydät laajasti elektroniikkaa. Saat käytännön ohjeet myyntineuvottelijoiltamme.Etu koskee vain merkittyjä asuntoja. Etu ei koske Lumo-kodista toiseen vaihtavia.
Campaign offer!Rent this apartment before 30 April 2026, and get a 200 € gift card to the DNA store. The store’s wide selection includes a broad range of electronics. Our salesperson will contact you with further information.The offer only applies to marked apartments and is not available when changing from one Lumo home to another.

Vuokrataan mukava kaksio luonnonläheisestä Skinnarilasta!

Tämä läpitalon huoneisto on kivalla pohjaratkaisulla. Asunto sopii esimerkiksi tilaa rakastavalle sinkulle tai pariskunnalle. Säilytystilaa on vaatehuoneessa. Tilava parveke on lasitettu ja se on metsikköön päin. Sälekaihtimet on asennettu koko asuntoon.

Lattiat ovat harmaata muovimattoa ja seinät ovat maalatut. Keittiön kaapit ovat harmaat ja välitila on harmaata laattaa. Astianpesukoneelle on tilavaraus. Varustetasoon kuuluvat jääpakastinkaappi ja liesi. Kylpyhuoneessa on vaaleat seinät, lattia on harmaata laattaa. Suihkuseinä on kätevä. Kaappitilaa on peilikaapissa ja allaskaapissa. Rättipatterin päälle saa pyyheliinan kuivumaan. Pyykinpesukoneelle on tuloliitäntä.

Seinissä voi esiintyä normaaleja asumisen jälkiä. Kotia voi halutessaan maalata Lumo-värikartan sävyillä itse – me tarjoamme maalit ja tarvikkeet.  

Vuokraa tämäkin koti verkkokaupastamme!  

Kaartinkatu 8
Nelikerroksinen kerrostalo Lappeenrannan Skinnarilassa. Talossa on yhteensä 46 kotia yksiöistä neliöihin. Talossa on hyvät yhteistilat, kuten maksuton pesutupa ja kuivaushuone.

Tämä Lumo-talo sijaitsee luonnonläheisessä Skinnarilassa, jossa lähistöltä löytyy esimerkiksi yliopisto ja Sammonlahden kattavat palvelut. Keskustaan on täältä hyvät liikenneyhteydet.Talo on aivan alakoulun ja päiväkodin vieressä.
Lumo-asukkaana saat enemmän
Lumo-vuokrakodit tarjoavat turvallista ja ympäristöystävällistä asumista sekä parhaat asumisen palvelut.
Saat Lumo-palvelut ja Lumo-asukkaan edut käyttöösi My Lumo -palvelun kautta. Tutustu tarkemmin: lumo.fi/palvelut

Vuokraa nyt!

Helposti paras Lumo-koti: vuokravakuus 0 €, nopea netti sisältyy vuokraan, lemmikit tervetulleita, monipuoliset asukasedut ja lisäpalvelut. Tee siitä omasi!

Vuokraa tämä koti

Perustiedot

Kaupunginosa
Skinnarila
Kerros
2 / 3
Asuinpinta-ala
62,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2H+K
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti vapaa
Parveke
Kyllä
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Vuokra
Lemmikkieläimet sallittu
Kyllä
Palvelut
Lue lisää Lumo-palveluista: https://lumo.fi/palvelut/
Muut ehdot
Asunto on savuton. Tupakointi asunnossa ja parvekkeella/asuntopihalla on kielletty.
Lisätiedot
Lasitettu parveke, Vaatehuone, Lämmin irtainvarasto, Kylpyhuone + WC, Henkilölukuun perustuva vesimaksu, Savuton asunto, Vuokraan sisältyvä DNA laajakaista 50 Mbit/s

Hinta

Vuokra/kk
629 € / kk
Vuokra-aika
Toistaiseksi. Sopimuksen minimikesto 6kk

Muut maksut

Vesimaksu
27 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
hlö/kk
Muut kustannukset
Autopaikka- ja talon saunamaksut peritään erillisen hinnaston mukaisesti.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Kaartinkatu 8
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1974
Kerroksia
3
Hissi
Ei
Taloyhtiössä on sauna
Ei
Energialuokka
F
Energiatodistus
Kyllä
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Yhteiset tilat
Pesutupa, Talouskellari