Valoisa, hyväkuntoinen ja kompakti kaksio 40 m2 länsiparvekkeella ja vaatehuoneella Männistössä
Valoisa, hyväkuntoinen ja kompakti kaksio 40 m2 länsiparvekkeella ja vaatehuoneella Männistössä
Annetaan vuokralle hyväkuntoinen, siisti ja 40 m2 hyväpohjainen kompakti kaksio koko huoneiston levyisellä parvekkeella kolmikerroksisen pienkerrostalon ensimmäisestä (ei maan tasalla) asuinkerroksesta.
Asunnon keittokomero on pieni ja kompakti, mutta sieltä löytyy kaikki tarpeellinen mm keraaminen liesi ja astianpesukone. Kylpyhuoneessa suihkukaappi, lattialämmitys, pesukone ja pesukoneliitäntä, lattia ja seinä laatoitettu. Olohuoneen ja makuuhuoneen seinät ja katto maalattu 2016, lattiat ovat laminaattia. Länteen oleva iso parveke on rauhalliseen pihaan päin. Vaatehuone tuo kaivattua lisätilaa.
Taloyhtiössä asukkaiden käytössä sauna, pesutupa, väestönsuoja ja ulkoiluvälinevarasto.
Asunto sijaitsee rauhallisella paikalla hyvin hoidetussa vuonna 1969 valmistuneessa taloyhtiössä puiston laidalla osoitteessa Kalevalankatu 15. Rauhallinen ja luonnonläheinen alue, jossa hyvät lenkkipolut ja loistavat ulkoilu- ja liikuntamahdollisuudet. Lähimpään kauppaan, K-Market Männistöön on matkaa 350m, Kuopion keskustaan matkaa noin 2,3 km, Kyks:iin noin 3,8 km. Lähimpään päiväkotiin 100 m ja kouluun noin 1,1 km. Bussipysäkille matkaa n 50 m.
Asunto vapautuu 01.05.2026 putkiremontin valmistuessa.
Vuokra 680,00 eur / kk, vesimaksu 35,00 eur / kk / hlö. Vuokralainen tekee oman sähkösopimuksen. Kahden kuukauden takuuvuokra ja laaja kotivakuutus vastuuosioineen vaaditaan.
Olisiko tässä uusi kotisi?
Mikäli kiinnostuit asunnosta ja haluat nähdä sen tai sinulla heräsi siitä lisäkysymyksiä, niin ole yhteydessä Timo Marttinen lähettämällä viesti palvelun kautta.
HUOM! Jätä asuntohakemus klikkaamalla Vuokraa tästä -painiketta. Hakemuksen jättäminen ei sido sinua, mutta mahdollistaa yhteydenoton vuokranantajaan!