669 € / kk30,5 m²

Astreankatu 3 A, Hangonsilta, Hyvinkää1h+kt

Vuokra/kk
669 € / kk
Vapautuu
18.05.2026
Asuinpinta-ala
30,5 m²
Huoneita
1
Kerros
5
Rakennusvuosi
2018
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Hangonsilta
Kaupunki
Hyvinkää

Viihtyisä ja valoisa yksiö alkovilla Hangonsillassa

Leona-kodin tiedot

Kaunis ja valoisa koti, jossa on vaaleat pintamateriaalit, suuret ikkunat ja tilava erillinen alkovi sängylle. Avokeittiön varusteluun kuuluu mm. jääkaappipakastin ja astianpesukone, myös säilytystilaa on kohtuullisesti. laatoitetussa kylpyhuoneessa on miellyttävä sähkötoiminen mukavuuslattialämmitys sekä liitännät ja tilavaraus pesutornille. Ranskalaisen parvekkeen ansiosta tuulettaminen hoituu tehokkaasti ja näkymä on läheisten kerrostalojen välistä yli Läntisen Yhdystien.

Taloyhtiö

Laajenevalla ja suositulla Hangonsillan alueella sijaitseva As Oy Hyvinkään Arcturus tarjoaa käytännöllisiä koteja elämän eri vaiheisiin. Erinomainen sijainti hyvien liikenneyhteyksien äärellä tuo lisäarvoa kiireiseen arkeen - suurten valtateiden kupeessa ja silti vain noin kilometrin päässä Hyvinkään keskustan palveluista ja rautatieasemasta. Taloyhtiön yhteisinä tiloina on huoneistokohtaiset irtaimistovarastot, yhteiset ulkoiluvälinevarastot sekä kuivaushuone. Pihalla on myös viihtyisä leikkipaikka pienimmille. Autopaikat sijaitsevat piha-alueella ja niitä on vuokrattavissa varaustilanteen mukaan.

Etusi Leonan asukkaana

Leona-kodeissa asuminen on luontevaa. Asukkaana sinulla on käytössä MyLeona-sovellus, jonka kautta hoidat kätevästi asumiseen liittyvät asiat, kuten autopaikan tai saunavuoron varaamisen. Vuokraasi sisältyy 50 M laajakaista ja sovelluksesta löydät huikeita Leona Plus -ohjelman rahanarvoisia etuja. Jos elämäntilanteesi muuttuu ja tarvitset erilaisen kodin, voit vaihtaa asuntoa helposti Leona Flexin kautta. Leona-koteihin myös lemmikit ovat lämpimästi tervetulleita.

Olisiko tämä uusi kotisi?

Vuokraa asunto suoraan helposti verkosta tai täytä asuntohakemus ja ota ensimmäinen askel kohti uutta kotia. Jos kaipaat lisätietoja tai haluat sopia esittelyajan, ole yhteydessä välittäjään. Tarjoamme myös kohteelta videoesittelyjä!

Lisätietoja saat myös ottamalla yhteyttä: leonakodit@inna.fi tai asiakaspalvelustamme p. 030 609 5500.

Vuokraa verkosta

Vuokraa tämäkin koti helposti verkosta 24/7

Vuokraa tästä

Perustiedot

Sijainti
Astreankatu 3 A, 05900 Hyvinkää
Kaupunginosa
Hangonsilta
Kerros
5
Asuinpinta-ala
30,5 m²
Huoneiston kokoonpano
1h+kt
Huoneita
1
Vapautuu
18.05.2026
Keittiön varusteet
Astianpesukone, Liesi, Lieden tyyppi: Sähköliesi, Kylmäkalusteet: Jää-pakastinkaappi
Parveke
Ei
Parvekkeen lisätiedot
ranskalainen parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Peilikaappi, Pesukoneliitäntä, Lattialämmitys, Lattialämmityksen lisätieto: mukavuuslattialämmitys (huoneiston sähköstä)
Säilytystilat
Huoneistokohtainen varasto, Varaston selite: irtaimistovarasto pohjakerroksessa
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Vuokra
Vuokralaistyyppi
Päävuokralainen
Määräaikainen vuokrakohde
Ei
Muut ehdot
Tupakointi kielletty
Postitoimipaikka
Hyvinkää
Tietoliikennepalvelut
Elisan 50M laajakaista sisältyy vuokraan

Hinta

Vuokra/kk
669 € / kk
Lisätietoa vakuudesta
669€ / 350€ sopimustyypistä riippuen

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
25.00 €/hlö/kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Astreankatu 3 - Asunto Oy Hyvinkään Arcturus
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2018
Hissi
Kyllä
Taloyhtiössä on sauna
Ei
Energialuokka
C2013

Tilat ja materiaalit

Yhteiset tilat
Kuivaushuone, Ulkoiluvälinevarasto
Pintamateriaalit
Laminaatti
Kylpyhuoneen lattia
Laatta
Kylpyhuoneen seinät
Laatta