Valtion tukema Heka-asunto
Heka on turvallinen ja kohtuuhintainen vuokranantaja.
Pohjakerroksen kolmio lasitetulla parvekkeella luonnonläheisestä Laajasalosta. Asunnossa on erillinen kylpyhuone ja wc sekä hyvin säilytystilaa kaapistojen muodossa. Huomioithan, että ilmoituksen kuvat ovat saman kohteen toisesta asunnosta otettuja esimerkkikuvia materiaalivalinnoista.
Tähän ja muihin kohteen vapaisiin asuntoihin pääset tutustumaan Colliersin järjestämällä asuntonäytöllä 29.4. klo 12-12.30. Näyttö on avoin eikä vaadi ennakkoilmoittautumista.
Kasperinkuja 15 on Hekan omistama vuokrakohde vehreästä Laajasalosta. Merellisellä alueella on upeat ulkoilu- ja lenkkeilymahdollisuudet, sillä läheltä kohdetta löytyvät Laajasalon ja Hevossalmen uimarannat sekä lukuisat puistot ja luontoalueet. Alueella on viihtyisiä kahviloita ja ravintoloita, ja bussilla pääsee sujuvasti myös Herttoniemen palveluiden ja metroaseman pariin. Muualle Helsinkiin yhteydet sujuvat bussilla ja metrolla.
Asukkaiden käytössä on sauna, pesula, kerhohuone, hissi ja lasten leikkipaikka. Kohteessa on esteetön sisäänkäynti ja laajakaista sekä vesi sisältyvät vuokraan.
Voit hakea tätä ja vastaavia asuntoja täyttämällä Hekan asuntohakemuksen "Vuokraa tästä"-kohdasta. Lisää ensin hakukriteerit ja sen jälkeen asunto hakemukselle 'Hae vapaita kohteita'-kohdasta.
Heka ei peri asukkailtaan vuokravakuutta. Vuokrasopimus on voimassa toistaiseksi ja asukkaalle vuokrasopimuksen irtisanomisaika on yksi kalenterikuukausi. Lemmikit ovat tervetulleita Hekan asuntoihin, eikä niistä tarvitse erikseen ilmoittaa.
Lisätietoja kohteesta löydät Hekan kohdesivulta: https://www.hekaoy.fi/kohde/kasperinkuja-15/