960 € / kk50 m²

Näyttelijäntie 22, Haaga, Helsinki2H+K

Vuokra/kk
960 € / kk
Asuinpinta-ala
50 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 3
Rakennusvuosi
1959
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Haaga
Kaupunki
Helsinki

Vuokrataan valoisa kaksio Pohjois-Haagasta parvekkeella!

Tämä valoisa kaksio hurmaa sijaintinsa lisäksi toimivalla pohjaratkaisullaan ja valoisalla olemuksellaan. Koti sijaitsee Pohjois-Haagassa, jossa ulkoilumahdollisuudet ovat aivan kotiovella.

Asunnon huoneet ovat selkeät ja käytännölliset, ja eteisessä on hieman kaappitilaa arjen säilytystarpeisiin. Keittiötilassa on hyvin tilaa pienelle ruokapöydälle, mikä tekee siitä kodikkaan paikan nauttia päivän ateriat. Kylpyhuone on laatoitettu valkoisella ja vihertävällä laatalla.

Asuntoon kuuluu myös parveke, jossa voi viettää kiireettömiä hetkiä ja nauttia alueen vehreydestä. Pohjois-Haaga tarjoaa sujuvat kulkuyhteydet eri puolille kaupunkia ja arjen palvelut ovat lähellä. Vuokraa tämä valoisa asunto, mikäli kaipaat helppoa arkea ja kodikasta, toimivalla pohjaratkaisulla varustettua kotia.

Vuokraa tämäkin koti verkkokaupastamme!

Näyttelijäntie 22

Tämä kiinteistö sijaitsee vehreällä Haagan alueella. Vuonna 1956 valmistunut ja sittemmin peruskorjattu rakennus edustaa alueelle tyypillistä 1950-luvun rakennuskantaa, jossa korostuvat selkeä arkkitehtuuri ja toimivat pohjaratkaisut. 

Kiinteistö tarjoaa asukkailleen toimivat ja arkea helpottavat yhteiset tilat. Käytössä on pesutupa, sauna sekä ulkovälinevarasto. Talon G-H rapuissa on hissi, muissa ei.

Ympäristö hurmaa vehreydellään. Suojaisa ja viihtyisä pihapiiri luo rauhallisen tunnelman aivan kaupungin palveluiden tuntumassa. Arjen peruspalvelut ovat käden ulottuvilla – Alepa Pohjois-Haaga sijaitsee vain kivenheiton päässä. Bussipysäkki löytyy aivan kadun varrelta, mikä takaa sujuvat yhteydet eri puolille kaupunkia. 

Alue tarjoaa loistavat ulkoilumahdollisuudet niin aktiiviliikkujille kuin lemmikinomistajillekin. Läheiset puisto- ja viheralueet kutsuvat lenkille kaikkina vuodenaikoina. Perheille sijainti on ihanteellinen: päiväkoti sijaitsee noin 250 metrin päässä ja lähin ala-aste noin 850 metrin etäisyydellä. 

Näyttelijäntie 22 on tasapainoinen kokonaisuus, jossa yhdistyvät rauhallinen asuinympäristö, kattavat palvelut sekä erinomaiset liikenneyhteydet. Tämä kiinteistö tarjoaa viihtyisän ja toimivan ympäristön pitkäaikaiseen asumiseen arvostetulla alueella. 

Vuokraa nyt!

Helposti paras Lumo-koti: vuokravakuus 0 €, nopea netti sisältyy vuokraan, lemmikit tervetulleita, monipuoliset asukasedut ja lisäpalvelut. Tee siitä omasi!

Vuokraa tämä koti

Perustiedot

Kaupunginosa
Haaga
Kerros
2 / 3
Asuinpinta-ala
50 m²
Huoneiston kokoonpano
2H+K
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti vapaa
Parveke
Kyllä
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Vuokra
Lemmikkieläimet sallittu
Kyllä
Palvelut
Lue lisää Lumo-palveluista: https://lumo.fi/palvelut/
Muut ehdot
Asunto on savuton. Tupakointi asunnossa ja parvekkeella/asuntopihalla on kielletty.
Lisätiedot
Lasitettu parveke, Henkilölukuun perustuva vesimaksu, Savuton asunto,

Hinta

Vuokra/kk
960 € / kk
Vuokra-aika
Toistaiseksi. Sopimuksen minimikesto 6kk

Muut maksut

Vesimaksu
27 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
hlö/kk
Muut kustannukset
Autopaikka- ja talon saunamaksut peritään erillisen hinnaston mukaisesti.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Näyttelijäntie 22
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1959
Kerroksia
3
Hissi
Ei
Taloyhtiössä on sauna
Kyllä
Energialuokka
C_2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
KaapeliTV ELISA
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Yhteiset tilat
Pesutupa, Kerhohuone, Talosauna