1 145 € / kk74,5 m²

Pohjavedenkatu 4 A, VUOSAARI, Helsinki3h + k + kph + s + parveke

Vuokra/kk
1 145 € / kk
Asuinpinta-ala
74,5 m²
Huoneita
3
Kerros
5 / 6
Rakennusvuosi
1999
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
VUOSAARI
Kaupunki
Helsinki

Pohjavedenkatu 4 sijaitsee Vuosaaren merellisissä maisemissa. Vuosaari on moninaisen luonnon ympäröimä urbaani kaupunginosa ja Pohjavedenkadun kiinteistön molemmin puolin sijaitsevat Kallahden ja Uutelan upeat ulkoilualueet. Aurinkolahden iso ja kesäisin suosittu hiekkaranta ja bulevardi sijaitsevat myös kävelymatkan päässä. Alueella on erittäin kattavat palvelut, ja metroaseman yhteydestä löytyy ostoskeskus Columbus sekä kulttuurikeskus Vuotalo. Vuosaaresta on myös hyvät kulkuyhteydet: metromatka Otaniemeen kestää hieman yli puoli tuntia ja Helsingin keskustaan matka taittuu 20 minuutissa.

Pohjavedenkadun kiinteistöstä löytyy monenlaiselle asujalle mieluinen koti: talossa on kaksioita, kolmioita ja neliöitä. Kaksioissa on erilliset makuu- ja olohuoneet, joten pohjaratkaisunsa puolesta ne käyvät parhaiten pariskunnille. Kolmiot ja neliöt puolestaan ovat ihanteellisia asuntoja niin perheille kuin kimppakämppää etsivillekin. Kaikissa asunnoissa on olohuoneeseen yhdistyvä avokeittiö sekä parveke ja sauna.

Tässä kodissa on käytetty tehosteseiniä luomaan asuntoon myös syvyyttä ja kontrastia. Erittäin sopiva pienen perheen koti, jossa on hyvin tilaa yhteiselle oleilulle kaittiö-olohuoneen avonaisuuden vuoksi.Parvekkeelta on näkymät kauas. OTA YHTEYTTÄ JA SOVITAAN SINULLE ESITTELYAIKA. Vuokrasuhteessa noudatetaan myös alalla hyväksyttyä Hyvää Vuokratapaa. Vuokrasopimus toistaiseksi voimassa oleva, mutta mikäli vuokrasuhde kestää alle vuoden, tulee maksettavaksi 1kk:n vuokraa vastaava sopimussakko.

Autopaikat: Kiinteistössä on 40 autopaikkaa, joista osa on avopaikkoja, osa katospaikkoja ja osa hallipaikkoja. Kaikissa ulkopaikoissa on sähkötolppa.

Sijainti [https://goo.gl/maps/YW47CixXS1yjuZbL6](https://goo.gl/maps/YW47CixXS1yjuZbL6) Kohteen vuokranmääritys perustuu korkotukilaissa (604/2001) ja /tai aravarajoituslaissa(1190{1993) säädettyyn omakustannusperiaatteeseen. Vuokraa tarkistetaan vuosittain omakustann

Perustiedot

Sijainti
Pohjavedenkatu 4 A, 00980 Helsinki
Kaupunginosa
VUOSAARI
Kerros
5 / 6
Asuinpinta-ala
74,5 m²
Huoneiston kokoonpano
3h + k + kph + s + parveke
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti vapaa
Keittiön varusteet
Keittiö.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parveke
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Vuokra
Lemmikkieläimet sallittu
Kyllä

Hinta

Vuokra/kk
1 145,06 € / kk
Lisätietoa vakuudesta
1145.06

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesi kuuluu vuokraan

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Kiinteistö Oy Pohjavedenkatu 4
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1999
Kerroksia
6
Hissi
Kyllä
Taloyhtiössä on sauna
Ei
Energialuokka
E2020
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle

Tilat ja materiaalit

Pintamateriaalit
Laminaatti