850 € / kk28 m²

Katajaharjuntie 2-4, Lauttasaari, Helsinki1h + k + parveke/terassi

Vuokra/kk
850 € / kk
Vapautuu
Heti vapaa
Asuinpinta-ala
28 m²
Huoneita
1
Kerros
3 / 6
Rakennusvuosi
1963
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Lauttasaari
Kaupunki
Helsinki

28 m² yksiö Lauttasaaren Katajaharjussa, lasitettu parveke, 3. kerros

Annetaan vuokralle 3. kerroksen siistikuntoinen yksiö. Talossa on hissi.

Tilava asuinhuone, jossa alkovisyvennys ja ovellinen vaatehuone. Erillinen keittiö/keittokomero, jossa ikkuna ja varustukseen kuuluu tiskikone. Lasitettu länsiparveke talon sisäpihalle. Kompakti kylpyhuone, jossa valmiina tilaan sopiva pesukone.

Asunto Oy Katajaharjuntie 2-4 on hyvin hoidettu taloyhtiö, jossa kaikki suuret remontit tehty. Vuokralaisen käytössä

• pyykkitupa, jossa kaksi pesukonetta ja kuivausrumpu, joiden käytöstä ei peritä erillistä maksua • taloyhtiön sauna, johon varattavissa oma saunavuoro sekä kerran viikossa yleinen lenkkisauna erikseen naisille ja miehille • taloyhtiön pyörävarasto ja • oma irtaimistovarasto.

Asunnolla on näppärä sijainti Katajaharjun merellisissä maisemissa. Lähin kauppa on 350 metrin päässä. Myös liikenneyhteydet asunnolta ovat erinomaiset. Lähimmät bussipysäkit ovat 130 metrin (21N, 22, 22B) ja 220 metrin (102N, 105, 112N, 192V) päässä. Koivusaaren metropysäkki 350 metrin päässä ja autolla pääsee siirtymään Länsiväylälle helposti.

Vuokra 850 euroa/kk sisältäen 20 euroa/hlö vesimaksuennakon, joka tasataan vuosittain todellisen kulutuksen mukaan. Vuokralainen vastaa vuokran lisäksi tasausmaksusta laskun mukaisesti (kerran vuodessa). Kaukolämmitys sisältyy vuokraan. Vuokralainen vastaa sähkösopimuksesta.

Vuokralaiselta edellytetään säännöllisiä tuloja sekä puhdasta luottotietorekisteriä. Asunto vuokrataan ensisijaisesti pidempiaikaisesti, toistaiseksi voimassa olevalla vuokrasopimuksella, jota ei voi irtisanoa päättyväksi ennen kuin sopimus on ollut voimassa vähintään 12 kuukautta. Vuokralaiselta edellytetään lisäksi kahden (2) kuukauden suuruista vuokravakuutta (1700 euroa) sekä laajaa kotivakuutusta, joka tulee pitää voimassa koko vuokrasuhteen ajan. Lemmikit eivät ole lähtökohtaisesti sallittuja.

Asunto on vapaana 1.4.2026 alkaen. Jos olet kiinnostunut, olehan yhteydessä. Esittely sovitaan erikseen.

Tässä kohteessa ei ole käytössä Quasan vuokratakuu.

HUOM! Jätä asuntohakemus klikkaamalla Vuokraa tästä -painiketta. Hakemuksen jättäminen ei sido sinua, mutta mahdollistaa yhteydenoton vuokranantajaan!

Perustiedot

Kaupunginosa
Lauttasaari
Kerros
3 / 6
Asuinpinta-ala
28 m²
Huoneiston kokoonpano
1h + k + parveke/terassi
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Vapautuu
Heti vapaa
Lisätietoa vapautumisesta
2026-04-01 – Toistaiseksi voimassa
Keittiön varusteet
Jääkaappi, Pakastin, Uuni, Liesi, Astianpesukone
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, WC, Pyykinpesukone, Pyykkitupa, Kuivausrumpu
Säilytystilat
Pyöräsäilytys, Varastotila
Asumistyyppi
Vuokra
Lemmikkieläimet sallittu
Ei
Muut ehdot
Tupakointi kielletty

Hinta

Vuokra/kk
850 € / kk
Lisätietoa vakuudesta
Ei vakuutta, kun käytät Qasan vuokrasopimusta ja sinulla on moitteettomat luottotiedot.
Vuokra-aika
Toistaiseksi voimassa oleva

Muut maksut

Vesimaksu
/ kk

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1963
Kerroksia
6
Hissi
Kyllä
Taloyhtiössä on sauna
Kyllä
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle