Hattelmalantie 4 A 4
Kyseinen asunto on asumisoikeusasunto, joka tarjotaan myös vuokrattavaksi.
Täytäthän aina asuntohakemuksen osoitteessa: https://hakemus.tampuuri.fi/inna/ ja kirjaat hakemuksen lisätietoihin hakemasi asunnon osoitteen.
Laita tämän jälkeen yhteydenottopyyntö oikotien asuntoilmoitukselta, jossa kerrot täyttäneesi hakemuksen ja mikäli olet kiinnostunut näkemään asunnon.
Vain hakemuksen jättäneille voidaan tarjota asuntoa.
***
This apartment is a right-of-occupancy apartment that is also offered for rent.
Please always fill out the apartment application: https://hakemus.tampuuri.fi/rettamanagement/ and enter the address of the apartment you are applying for in the additional information of the application.
After that, put a contact request from the shortcut apartment advertisement, where you say that you have completed the application and if you are interested in seeing the apartment.
Only those who have submitted an application can be offered housing.
Pihlajiston Hattelmalantie kutsuu viihtymään. Tässä asumisoikeuskohteessa on vain 27 asuntoa, joista 19 sijaitsee A-rapun kerrostalossa ja muut kahdeksan rivitalossa. Talot sijaitsevat erinomaisten ulkoilumahdollisuuksien kupeessa lähellä Vantaanjokea.Läheisille Savelanpuiston kuntoportaille kipaiset viidessä minuutissa.
Pihlajiston ostoskeskukseen on lyhyt, vajaan puolen kilometrin matka, ja lisää monipuolisia palveluita löytyy Viikistä ja Pihlajamäestä. Viikinmäen pikaraitiovaunu 15 lähin pysäkki on vain 200 metrin päässä.
Kerrostalon jokaisessa huoneistossa on parveke, rivitaloissa terassi ja parveke. Kerrostalossa on hissi (A-rappu). Rivitaloasunnot ovat kahdessa tasossa.
Kaikkien asuntojen kylpyhuoneet on remontoitu vuonna 2020.
Tervetuloa Haso-kotiin Hattelmalantielle!