1 085 € / kk59 m²

Etuniementie 1 C, Matinkylä, Espoo2h+kt+s

Vuokra/kk
1 085 € / kk
Vapautuu
Heti vapaa
Asuinpinta-ala
59 m²
Huoneita
2
Kerros
1
Rakennusvuosi
2015
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Matinkylä
Kaupunki
Espoo

Tervetuloa tutustumaan tähän tilavaan ja viihtyisään 59 m² saunalliseen kaksioon, joka sijaitsee Espoon Matinkylässä. Tämä koti tarjoaa mukavaa ja toimivaa asumista erinomaisella sijainnilla.

Asunnossa on kaunis tumma laminaattilattia, joka luo tyylikkään kontrastin vaaleille seinäpinnoille ja tuo lämpöä kodin sisustukseen. Keittiössä ja kylpyhuoneessa on modernit harmaat pinnat, jotka tuovat kokonaisuuteen nykyaikaista ja yhtenäistä ilmettä. Keittiö on käytännöllisesti suunniteltu ja mahdollistaa sujuvan ruoanlaiton, kun taas kylpyhuoneessa on tilaa sekä arjen että rentoutumishetkien tarpeisiin.

Olohuoneesta on käynti terassille, tarjoten lisää tilaa oleskeluun ja nauttimiseen ympäri vuoden. Asunnon sauna tuo ripauksen ylellisyyttä arkeen ja on erinomainen paikka rentoutua pitkän päivän jälkeen.

Sijainti on erinomainen – Länsiväylän läheisyys tekee liikkumisesta helppoa, ja vain kilometrin päässä sijaitseva kauppakeskus Iso Omena tarjoaa monipuoliset palvelut ja loistavat ostosmahdollisuudet. Matinkylän alueella on myös erinomaiset ulkoilu- ja liikuntamahdollisuudet, joten kaikki tarvittava on lähellä.

Myös lemmikit ovat tervetulleita!

Huom! Asunnon kuvat peilikuva asunnosta ylemmästä kerroksesta. Materiaalit ovat asunnoissa samat.

Kiinnostuitko? Tämänkin kodin voit vuokrata verkkokaupastamme tai jättää hakemuksen asuntoilmoitukselta verkkosivuillamme. Asunnonhakuun liittyvissä kysymyksissä voitte olla yhteydessä asiakaspalveluumme, puh. 030 609 5555 tai asuntovuokraus@inna.fi

Espoon Etuniementie C-D-E on valmistunut 2015 ja koostuu 50 valoisasta asunnosta.

Kaikissa asunnoissa on lasitettu parveke tai maaterassi. Vuokraan sisältyy Telian 10M laajakaistayhteys ja Fennian peruskotivakuutus.

Lemmikit sallittu.

Talo on savuton.

Päivittäiset palvelut sijaitsevat kävelymatkan etäisyydellä, kuten Kauppakeskus Iso Omena, johon on vajaan kilometrin matka. Toimivat kulkuyhteydet parantuivat entisestään Länsimetron valmistuttua, joka toi mm. myös Tapiolan palvelut lähemmäksi Matinkylää. Lähin asema (Matinkylän metroasema) sijaitsee Kauppakeskus Iso Omenassa. Saman katon alla sijaitsevasta bussiterminaalista kulkee useita linjoja eri puolille pääkaupunkiseutua, metromatka Helsingin keskustaan kestää vain vajaa 20 minuuttia. Myös autoilijoille sijainti on keskeinen koska kehäteitä pitkin pääsee sujuvasti moneen suuntaan. Koulut, päiväkodit, oppilaitokset ja muut arkea helpottavat palvelut sijaitsevat lähikortteleissa.

Vuokraa verkosta

Vuokraa tämäkin koti helposti verkosta 24/7

Vuokraa tästä

Perustiedot

Sijainti
Etuniementie 1 C, 02230 Espoo
Kaupunginosa
Matinkylä
Kerros
1
Asuinpinta-ala
59 m²
Huoneiston kokoonpano
2h+kt+s
Huoneita
2
Vapautuu
Heti vapaa
Keittiön varusteet
Astianpesukone, Liesi, Lieden tyyppi: Keraaminen liesi, Kylmäkalusteet: Jää-pakastinkaappi, Keittion varustetason lisätieto: Liesituuletin
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Terassi
Kylpyhuoneen varusteet
Peilikaappi, Pesukoneliitäntä, Lattialämmitys, Lattialämmityksen lisätieto: mukavuuslattialämmitys asunnon omasta sähköstä
Säilytystilat
Huoneistokohtainen varasto, Varaston selite: Irtaimistovarasto E-rapun kellarikerroksessa
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Vuokra
Vuokralaistyyppi
Päävuokralainen
Määräaikainen vuokrakohde
Ei
Muut ehdot
Tupakointi kielletty
Postitoimipaikka
Espoo
Tietoliikennepalvelut
10 M maksuton laajakaista

Hinta

Vuokra/kk
1 085 € / kk
Vakuus
350 €

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesi laskutetaan kulutuksen mukaan, laskutus 4 krt vuodessa.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Etuniementie 1 C-E -Asunto Oy Etuniementie 1 A-G
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2015
Hissi
Kyllä
Taloyhtiössä on sauna
Kyllä
Energialuokka
C 2013
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle

Tilat ja materiaalit

Yhteiset tilat
Sauna
Pintamateriaalit
Laminaatti
Kylpyhuoneen lattia
Laatta
Kylpyhuoneen seinät
Laatta