62 360 €2 965 m²

Pitkäsaari kaarniemi 135, Kotka

Velaton hinta
62 360 €
Tontin pinta-ala
2 965 m²
Kaupunki
Kotka

Rantatontti, Pitkäsaari 135

Kotkasta on mahdollista nauttia myös vapaa-ajan asumisen muodossa. Kotkan kaupunki myy viisi (5) vapaa-ajan rakennuspaikkaa Pitkäsaaresta. Pitkäsaari sijaitsee Piiparniemen edustalla ja matkaa mantereelta on noin 500 m. Suulisniemen Itärannan venevalkamastakin matkaa kertyy vain 2,5 km. Saarelta veneilee mukavasti niin Kotkan, Pyhtään kuin Haminan puolella sijaitseviin saariin.

Tällä tontilla sijaitsee pikkuinen lautamökki, jonka voi kunnostaa tai purkaa omien tarpeiden mukaan. Tontilla on korkeaa kalliota ja luontevin mökin paikka löytyy kallion päältä, josta on upeat maisemat merelle.

Katso lisätiedot verkkosivulta: https://www.kotka.fi/asuminen-ja-ymparisto/rakentaminen-ja-tontit/tontit/vapaa-ajan-tontit-pitkasaari/

Huomioithan yhteydenotoissa loma-ajat.

Perustiedot

Kohdenumero
16860208
Tonttityyppi
Vapaa-ajan tontti
Tontin pinta-ala
2 965 m²
Rannan (vesistön) tyyppi
Meri
Rannan suunta
Itä
Rannan omistus
Oma ranta
Linkit

Hinta

Velaton hinta
62 360 €
Myyntihinta
62 360 €
Neliöhinta
21,03 € / m²

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Vapaa-ajan tontti
Kunnallistekniikka
Kesävesi saatavissa
Rannan (vesistön) tyyppi
Meri
Rakennusoikeus
148
Tontin omistus
Oma

Oikotie on osa Schibsted Marketplaces -konsernia. Schibsted ASA on vastuussa tietojesi käsittelystä tällä sivustolla. Lue lisää