Haaveiletko loma-asumisesta Kitkan rannalla Suomen luontopääkaupungissa, Kuusamossa?
Myynnissä ainutlaatuinen lomanviettopaikka. Lomailua ja majoitusta järvinäköalalla ympäri vuoden kirkasvetisen Kitkan äärellä maalaismaisemissa.
Kokonaisuus sisältää karttaliitteen mukaisen kokonaisuuden:
1. Tekniset tilat /varastot
2. Hirsitalo "Aarnen tupa" 4 makuuhuoneen ja tilavan olohuone/keittiön kokonaisuus järvinäkymällä
3. Pihasauna (miesten ja naisten puoli)
4. Vierasmökki. 2 makuuhuonetta tupa/keittiö, wc
5. Huvimaja
6. Liiteri
Huomioithan, että myyntiin tulee myös erillisenä ilmoituksena niemenkärkikiinteistö!
Alue sijaitsee noin 60 kilometrin päässä Kuusamon kaupungista ja 40 km Rukalta. Toiminta-alueella on erinomaiset mahdollisuudet myös aktiviteettien järjestämiseen joko itsenäisesti tai verkostoitumalla lähialueiden yritysten kanssa.
Paikka on huolellisesti suunniteltu ja rakennettu kokonaisuus. Tässä siis mahdollisuus, joka tarjoaa sekä liiketoiminnan että elämäntavan idearikkaalle yrittäjälle. Halutessasi voit ostaa itsellesi myös naapurista kokonaisen niemenkärjen lisärakennuksineen ja suunnitella alueelle vaikkapa oman lomakylän!
Määräala on pinta-alaltaan n. 2,65 hehtaaria ja tarkempi pinta-ala selviää lohkomistoimituksessa. Lohkomisen kustannuksista vastaa ostaja Maanmittauslaitoksen hinnaston mukaisesti.
Lisäksi ostaja hankkii oman vesiosuuskunnan vesiliittymän, jonka hinta 3157€.
Tällainen paikka harvoin tarjolla. Kysy lisää!
Video alueesta: https://www.youtube.com/watch?v=d9C2Z5y5BBk