199 000 €100 m²

Pahakorventie 121, Suontaka, Hattula4h + avok + s

Myyntihinta
199 000 €
Asuinpinta-ala
100 m²
Huoneita
4
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1982
Rakennuksen tyyppi
Mökki tai huvila
Kaupunginosa
Suontaka
Kaupunki
Hattula

Upea kokonaisuus Vanajaveden rannalla

Ainutkertainen tilaisuus ostaa omaksi omakotitalokiinteistö keskeltä Etelä-Suomea. Alueen omakotitalokiinteistöjä Vanajaveden rannalla on erittäin harvoin yleisessä myynnissä. Upea tontti, hyvä sijainti ja mahtavat maisemat - kolme tärkeintä asiaa omakotitalo tai loma-asunnolle, kaiken muun voit rakentaa! Kiinteistö sijaitsee valtakunnallisesti arvokkaalla maisema-alueella ja valtakunnallisesti arvokkaassa kulttuurihistoriallisessa ympäristössä. Kiinteistöllä on oikeudet yhteisiin maa-vesialueisiin. Kiinteistöllä sijaitsee 60-luvulla rakennettu noin 100m2 asuin/vapaa-ajan rakennus. Kiinteistön sijainti on loistava ja kaikki palvelut ovat lähellä, Parolan taajaman palvelut ovat noin 8 km etäisyydellä. Hyvin hoidettua yksityistietä on kiinteistölle vain noin 3 kilometriä. Autopaikat useammalle autolle on tehty 2025. Tontin pohjoispuolta reunustavat koivut ja kuuset, jotka luovat suojaa pihapiirille. Asuinrakennus on sähköistetty ja rakennuksessa on ilmalämpöpumppu. Tontilla on myös oma rengaskaivo. Tällä hetkellä kantovesi, joten ei jätevesiongelmia. Tähän lomaparatiisiin ajat autolla esim. Keimolanportista noin tunnin ja Tampereelta noin 45 minuuttia. Vanajavesi on osa Kokemäenjoen vesistöä ja veneellä pääset mm. Hämeenlinnaan, Janakkalaan, Hauholle, Valkeakoskelle ja Tampereelle. Kiinteistön rannassa on oma hyväkuntoinen laituri, johon voit parkkeerata isommankin veneen sekä vesijettisi. Jos kalastat, Vanajavesi on tunnettu huikeista kalavesistään. Sieltä nousee saaliiksi mm. kuhaa, madetta ahventa, ja haukea. Vastarannalla sijaitsee Lepaan viinitila, joka tarjoaa myös golf mahdollisuuden. Hattula golf sijaitsee 10 km päässä. Hämeenlinnan keskustaan on matkaa noin 17 kilometriä, jonka lähistöllä sijaitsee Aulangongolf ja tunnetut Vanajanlinnan golfkentät.

Myytävä kokonaisuus muodostuu kahdesta erillisestä tilasta: 2160 m2 (82-449-13-34)ja 500m2 (82-449-13-107). Tilalla sijaitseva noin 60-luvulla rakennettu rakennus (laajennus -82) on ollut ympärivuotisessa käytössä koko ajan.

Tätä upeaa kokonaisuutta pääset katsomaan omistajan esittelemänä soittamalla ja samalla pääset kokemaan paikan tunnelman.

Kiinteistöt rakennuksineen myydään yhteiskaupalla 199000e tai tarjousten perusteella.

Perustiedot

Sijainti
Pahakorventie 121, 13720 Hattula
Kaupunginosa
Suontaka
Kohdenumero
23554429
Kerroksia
1
Loma-asunnon tyyppi
Mökki tai huvila
Asuinpinta-ala
100 m²
Kokonaispinta-ala
100 m²
Huoneiston kokoonpano
4h + avok + s
Huoneita
4
Kunto
Välttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Vapautuu sopimuksen mukaan.
Keittiö
Avokeittiö
Asunnossa sauna
Kyllä
Kohde on
Kiinteistö

Hinta

Myyntihinta
199 000 €

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Mökki tai huvila
Rakennusvuosi
1982
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
1
Rakennusoikeus
120
Rasitteet ja oikeudet
Kiinteistöllä on oikeudet yhteisiin maa-vesialueisiin.
Lisätietoja lämmityksestä
Uunilämmitys