Kesämökiksi sopiva omakotitalo järvenrannalta
Omakotitalo upealla järvenrantatontilla – 200 m omaa etelärantaa Kiimasjärven rannalla
Harvoin tarjolla näin kokonaisvaltaisesti houkutteleva paikka. Suuri 7000 m² järvenrantatontti, 200 metriä omaa etelärantaa ja etelän suuntaan avautuva maisema tekevät tästä kohteesta todellisen helmen. Tämän kaltaiset paikat vaihtavat omistajaa usein nopeasti, joten kiinnostuneiden kannattaa toimia ripeästi.
Sijainti on rauhallinen mutta käytännöllinen: Äänekoskelle 18 km, Saarijärvelle 15 km ja Jyväskylään 55 km. Lähin koulu löytyy vain 8 km päästä.
Tontilla sijaitsee:
• Omakotitalo 74 m2/109 m2, keittiö/olohuone yhdistelmä, 2 makuuhuonetta, WC/pesuhuone yhdistelmä sähkösaunalla. Talossa kunnallinen vesi- ja jätevesijärjestelmä.
• Saunamökki 31 m2, jossa tupa ja pukuhuone, puusauna– täydellinen paikka rentoutumiseen tai vieraille; saunamökillä käytössä oma kaivovesi
• Varasto 32 m2
• Kylmä autotalli 21
• Kylmä kellari
Remontit
Kohteeseen on tehty vuosien varrella useita merkittäviä remontteja, mm.:
• Pesuhuone
• Keittiö
• Lattiat
• Katto
• Putkiremontti
Rakennusoikeus
Tontilla on rakennusoikeutta vielä jäljellä, joten mahdollisuuksia laajentamiseen tai lisärakennuksille on runsaasti.
Yhteisö ja ympäristö
Alueella on lämminhenkinen ja aktiivinen yhteisö. Naapurit ovat mukavia ja yhteishenki on vahva. Perinteeksi ovat muodostuneet mm. juhannuskokko, uuden vuoden juhlat ja muut yhteiset tapahtumat, jotka tuovat iloa ja yhteenkuuluvuutta.
Kenelle tämä sopii
Kohde on täydellinen sinulle, joka arvostat:
• omaa rauhaa
• luonnon läheisyyttä
• järvimaisemia
• tilaa harrastuksille ja elämiselle
• yhteisöllisyyttä ja turvallista ympäristöä
Eteläranta takaa valoa ja aurinkoa koko päivän.
Yhteydenotot mielellään iltaisin ja viikonloppuisin. Voin lähettää lisää valokuvia sähköpostilla.