129 000 €49,5 m²

Vihdintie 4-6, Nummelan keskusta, Vihti2h,avok,kph

Velaton hinta
129 000 €
Asuinpinta-ala
49,5 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 2
Rakennusvuosi
1985
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Nummelan keskusta
Kaupunki
Vihti

Tämän lähemmäs Nummelan keskustaa ei pääse.

Kino Vaakunan talossa odottaa upea, valoisa kulmahuoneisto, joka on muutettu hyvällä maulla toimistotilasta kodiksi vuonna 2018. Lopputulos on moderni ja ajaton kokonaisuus, jossa avaruus ja suuret ikkunapinnat tekevät arjesta poikkeuksellisen viihtyisää.

Kodissa on tilava, ikkunallinen kylpyhuone – harvinaista herkkua keskustakohteessa. Keittiö on tyylikkään ajaton ja sen ehdoton katseenvangitsija on suuri saareke, joka toimii samalla kätevänä ruokapöytänä: täydellinen paikka aamukahville, etätöille ja illanistujaisille.

Makuuhuone on reilun kokoinen ja tulvii valoa isoista ikkunoista. Tarpeen mukaan tilaa on mahdollista jakaa esimerkiksi työpisteelle tai pukeutumistilaksi – joustavuutta elämäntilanteen mukaan.

Lisämukavuutta tuo talon hissi, joka helpottaa kulkemista ja sopii myös liikuntaesteiselle. Kun arvostat keskustan palveluita, helppoa arkea ja näyttävää, valmista kotia, tämä kokonaisuus on ehdottomasti nähtävä.

Tule ihastumaan – tällaisia on harvoin tarjolla Nummelan ytimessä.

Sovi esittely Suvi Ahlfors 0500-505 838

Perustiedot

Sijainti
Vihdintie 4-6, 03100 Vihti
Kaupunginosa
Nummelan keskusta
Kohdenumero
20499799
Kerros
2 / 2
Asuinpinta-ala
49,5 m²
Tontin pinta-ala
6 653 m²
Kokonaispinta-ala
49,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h,avok,kph
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Huoneisto tehty 2018
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Keittiö 2018, tyylikkäät kaapistot, jääkaappi/pakastin, induktioliesi, liesituuletin (aktiivihiili), integroitu mikro, astianpesukone
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Tyylikäs kylpyhuone tehty 2018, vesieristetty, laatoitettu, suihkuseinät, ikkuna, peili-ja allaskaappi, pesukoneliitäntä (myös pesukone ja kuivausrumpu voivat jäädä), kaapistot.
Tulevat remontit
Kunnossapitosuunnitelmassa 2024-2028: 2025 Vesikatteiden kunnostus, kattokaivot, myrskypellit 2026 Ilmanvaihtokanavien puhdistus ja säätö
Tehdyt remontit
Huoneisto ollut alunperin toimistotila, muutettu 2018 asuinhuoneistoksi TALOYHTIÖSSÄ: 2018 Hammaslääkäritilojen muutos asunnoiksi (A12, A13) 2016 Ilmastointijärjestelmän puhdistus ja säätö 2011 A-talon toimistotilojen ja saunaosaston muutos asunnoiksi 2008 Liiketilan tuloilmakone uusittu 2007 Ilmastointijärjestelmän puhdistus ja säätö, Ilmastointilaitteiden automatiikka uusittu 2005 julkisivurakenteiden kunnostukset ja maalaukset
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: Kaikki lähellä Koulut: Lähellä Päiväkoti: Lähellä
Kohde on
Osakehuoneisto

Hinta

Velaton hinta
129 000 €
Myyntihinta
129 000 €
Neliöhinta
2 606,06 € / m²

Vastikkeet

Yhtiövastike yhteensä
160,88 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Muut maksut: Kaikki sähkön kulutus ollut myyjällä n 5000kwh/v., Vesimaksu Varainsiirtovero 1,5% kauppahinnasta.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Kiinteistö Oy Vihdin Säätöpankkitalo
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1985
Huoneistojen lukumäärä
17
Liiketilojen pinta-ala
1 886,5 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
8
Kerroksia
2
Hissi
Kyllä
Rakennusmateriaali
tiili, betoni
Kattomateriaali
Huopa
Kattotyyppi
Tasa
Energiatodistus
Ei lain edellyttämää energiatodistusta
Tontin koko
6 653 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö
Isännöinti
Retta Isännöinti Timo Käiväräinen timo.kaivarainen@retta.fi p. 0102286553
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Hyvät
Lämmitys
Sähkö
Lisätietoja lämmityksestä
suorasähkö
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Yhteiset tilat
Huoneistokohtaiset varastot.
Pintamateriaalit
Lattiamateriaalien kuvaus: Lattiat laminaatti, kylpyhuone laatta.. Seinämateriaalien kuvaus: Seinät maalattu, kph laatta.