124 570 €76,5 m²

Luhtipolku 30 B, Varisto, Vantaa3h + avok + s

Velaton hinta
124 570 €
Hoitovastike
489,05 € / kk
Asuinpinta-ala
76,5 m²
Huoneita
3
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1975
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Varisto
Kaupunki
Vantaa

Luhtipolku 30 B, Varisto, Vantaa, 76.5 m2, 3h, k, kph, s, vh, ter, var.

Myynnissä rivitalokolmio rauhallisella, luonnon keskellä olevalla sijainnilla. Hyvässä kunnossa olevan huoneiston olohuone ja ruokailutila ovat yhtenäistä avaraa ja valoisaa tilaa. Olohuoneesta on käynti terassille, johon ilta-aurinko paistaa. Takapiha on aidattu ja vehreä. Huoneistoon kuuluu sähkötolpallinen autopaikka. Tilava, lämmitettävä ulkovarasto on sisäänkäynnin vieressä. Lämmitysjärjestelmänä on kaukolämpö vesikiertoisilla pattereilla. Taloyhtiössä on ilmainen pesutupa. DNA Welho kuituyhteys kuuluu yhtiövastikkeeseen. Asuntoon on asennettu hälytysjärjestelmä. Alueella on paljon liikuntamahdollisuuksia. Varistosta löytyy mm. tennis-, padel- ja sulkapallohalli, beach volley-halli, kuntosali ja jalkapallokenttä.

Perustiedot

Sijainti
Luhtipolku 30 B, 01660 Vantaa
Kaupunginosa
Varisto
Kohdenumero
23698606
Kerroksien lukumäärä
1
Asuinpinta-ala
76,5 m²
Huoneiston kokoonpano
3h + avok + s
Huoneita
3
Kunto
Tyydyttävä
Kunnon lisätiedot
Seinä-, katto- lattiapinnat puhtaat ja hyvässä kunnossa
Lisätietoa vapautumisesta
Vapautuu sopimuksen mukaan viikon sisällä kaupan allekirjoituksesta.
Keittiö
Avokeittiö
Keittiön varusteet
Tilaa isolle ruokapöydälle, Paljon kaappitilaa, Suuri tiskipöytä, Paljon työskentelytilaa, Terästasot, Astianpesukone, Pesukoneliitos, Sähköliesi, Jää-pakastinkaappi, Laminaattitasot, Liesituuletin
Parvekkeen lisätiedot
Iso 18 m2 lasitettu terassi.
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Suihkuseinä, Pesukone, Kuivausrumpu, Peilikaappi, Lattialämmitys, Rättipatteri, Laattalattia, Laattaseinä
Säilytystilat
Vaatehuone, Tilaa ulkoiluvälineille, Tilaa pyykeille, Säilytystilaa
Ominaisuudet
Valoisa, Paljon ikkunoita
Ikkunoiden suunta
Ikkunoita itään, Ikkunoita länteen, Olohuone ilta-aurinkoon, Makuuhuone aamuaurinkoon
Näkymät
Terassi ilta-aurinkoon.
Kylpyhuoneen remontit
Tehty 2007
Tulevat remontit
Ks. PTS.
Tehdyt remontit
Ks. isännöitsijäntodistus.
Keittiön remontit
Tehty 2007
Muut remontit
Sähkö, parketit asennettu, väliseinien pintaremontti 2007
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Sähkökäyttöinen kiuas, Leveät lauteet
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Päiväkoti lähellä, Ala-aste lähellä, Yläaste lähellä, Puisto lähellä
Kohde on
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Kyllä
Sähköinen omistajamerkintä
Kyllä
Kiinteistötunnus
092-405-0017-0001
TV-palvelut
Kaapeli-TV (kuitu)
Tietoliikennepalvelut
Kuitu asuntoon

Hinta

Velaton hinta
124 570 €
Myyntihinta
120 000 €
Neliöhinta
1 628,37 € / m²
Velkaosuus
4 570 €

Vastikkeet

Hoitovastike
489,05 € / kk
Pääomavastike
73,19 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
562,24 € / kk

Muut maksut

Sähkömaksu
70 € / kk
Muut kustannukset
Pysäköintimaksu 10,- € / kk.

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Varistola
Lisätietoa taloyhtiöstä
Vuoden 1977 asuntomessualuetta.
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1975
Huoneistojen lukumäärä
100
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Muut tilat
Tekninen tila ja pesula.
Kerroksia
1
Energialuokka
D2018
Harrastusmahdollisuudet
Ulkoilureittejä, Kuntosali lähellä, Urheiluhalli lähellä, Jalkapallokenttä
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, Sujuvat yhteydet omalla autolla, Yöbussin pysäkki lähellä, Taksitolppa lähellä, Rautatieasema lähellä