89 000 €35 m²

Kinnarinkatu 8-10 A, Uusikylä, Tampere1h, kk, kph/wc

Velaton hinta
89 000 €
Hoitovastike
223,02 € / kk
Asuinpinta-ala
35 m²
Huoneita
1
Kerros
2 / 2
Rakennusvuosi
1967
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Uusikylä
Kaupunki
Tampere

Nyt tarjolla heti vapaa, ylimmän kerroksen valoisa yksiö hyvällä sijainnilla.

Tämä 35m2 koti sopii niin sijoitukseen kuin ensiasunnoksikin. Asunto on perus siistissä kunnossa, mutta pinnat kaipaavat jo päivittämistä nykypäivään. Kylpyhuone on remontoitu putkiremontin yhteydessä ja sinne mahtuu hyvin pyykinpesukone. Keittiössä on pieni pöytämallinen astianpesukone ja isommankin saa toki asennettua. Makuualkovissa on irralliset kaapistot, jotka kuuluvat kauppaan. Lisäksi säilytystilaa on eteisen kaapistoissa sekä yhtiön tiloissa olevassa häkkivarastossa.

Asunto Oy Kinnarinkatu 8-10 on hyvin hoidettu, omatonttinen taloyhtiö joka koostuu 24 asuinhuoneistosta. Lämmitysmuotona on energiatehokas maalämpö. Taloyhtiössä on tehty isoimmat remontit kuten putkiremontti, parveke- ja julkisivusaneeraus. Yhtiön maksuvalmius on ollut hyvä. Alue on rauhallinen ja kulkuyhteydet mm. keskustan suuntaan ovat hyvät, bussipysäkki on vain n. 250m päässä. Lämpimästi tervetuloa tutustumaan paikan päälle!

Esittelyt ja lisätiedot: Heidi Hiltunen Kiinteistönvälittäjä LKV p. 044 536 0047 heidi.hiltunen@muutoslkv.fi

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Kinnarinkatu 8-10 A, 33530 Tampere
Kaupunginosa
Uusikylä
Kohdenumero
80491125
Kerros
2 / 2
Asuinpinta-ala
35 m²
Tontin pinta-ala
3 651 m²
Kokonaispinta-ala
35 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi. Edellä mainittu pinta-ala saattaa tämän ikäisessä kohteessa poiketa olennaisestikin huoneiston nykyisen ja rakentamisaikaisen mittaustapojen ja standardien mukaan laskettavasta pinta-alasta. Huoneiston todellinen pinta-ala voi olla yhtiöjärjestyksessä, isännöitsijäntodistuksessa ja esitteessä mainittua pienempi tai suurempi. Hinta ei ole pinta-alaperusteinen.
Huoneiston kokoonpano
1h, kk, kph/wc
Huoneita
1
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Varustus: jääkaappi/pakastin, sähköliesi/uuni, astianpesukone
Parveke
Ei
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Varustus: suihku, wc-istuin, suihkuseinä, pesuallas, peilikaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys.
Tulevat remontit
Parkkipaikan asfaltointi 2025, A- ja B-talojen sadevesijärjestelmän korjaus 2025
Tehdyt remontit
Lämmönsiirrin uusittu 2001, parvekelevyt uusittu 2003, katot korjattu ja maalattu 2004, käyttövesiputkistot, viemärit ja saniteettitilat uusittu 2004, ikkunat uusittu 2005, C-talon salaojien uusiminen 2005, rappukäytävien ulko-ovet, lukostot ja ovipumput uusittu 2013, huoneistojen ulko-ovien uusiminen 2013, B-talossa viemäritukos 2016, jätepisteen aitauksen rakentaminen 2016, lumiesteiden asennus katoille puuttuvilta osin 2017, kattojen yläpohjien eristäminen 2017, IV-huolto ja lämpöjen säätö 2017, porrashuoneiden lattiapinnotteiden uusiminen 2017, C-talon kellari vesivahinkokorjaus 2019, parveke- ja julkisivusaneeraus 2020, C-talon kellari vesivahinkokorjaus 2021, sähköautojen latauspisteet ja lisäautopaikat 4 kpl 2022, maalämpö 2022, porrashuoneiden seinien maalaus 2025

Velaton hinta
89 000 €
Myyntihinta
77 169,13 €
Neliöhinta
2 542,86 € / m²
Velkaosuus
11 830,87 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
223,02 € / kk
Pääomavastike
134,35 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
357,37 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
22 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa Lisätietoja maksuista: Autopaikka 10€/kk, autotallivuokra 38€/kk. Saunamaksu 10€/kk.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Kinnarinkatu 8-10
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiöön kuuluu: Häkkivarastot, sauna, pyykkitupa, kuivaushuone, pyörävarasto 2 kpl.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1967
Huoneistojen lukumäärä
24
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1967
Kerroksia
2
Energialuokka
Energialuokka: C2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 24.05.2032, Lisätiedot: E-luku: 125
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
koneellinen poistoilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
3 651 m²
Liikenneyhteydet
TKL bussipysäkki n. 250m, ratikkapysäkki n. 1,4km
Kuntotutkimus
Lisätietoja tutkimuksista: Energiaselvitys 2020, parvekkeiden kuntotutkimus 2018, rakenteiden lämpökuvaus 2018

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: Kaikki autopaikat ovat taloyhtiön hallinnassa ja jaetaan jonotusperiaatteella. Yhtiöllä on 21 pihapaikkaa ja 7 autotallia.