68 000 €40 m²

Koulukatu 8 A, Karjaa, Raasepori2h+k

Velaton hinta
68 000 €
Hoitovastike
228 € / kk
Asuinpinta-ala
40 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 3
Rakennusvuosi
1966
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Karjaa
Kaupunki
Raasepori

KARJAA, KESKUSTA Hissillisessä taloyhtiössä, siistikuntoinen, valoisa pieni kaksio. Loistava sijainti aivan keskustassa kivenheiton päässä ruokakaupoista! Keittiö uusittu 2022, pinnat uusittu reilu 5-vuotta sitten, kylpyhuone uusittu 2005. Asunto on tällä hetkellä vuokrattu, vuokra 544,50€ +vesi.

KARIS, CENTRUM Ljus, kompakt tvårummare i hisshus med toppenläge invid matbutikerna i Karis centrum! Köket förnyat 2022, ytorna förnyats för dryga 5 år sen, badrummet ca 2005. Bostaden uthyrd för tillfället, hyra 544,50€+vesi.

Perustiedot

Sijainti
Koulukatu 8 A, 10300 Raasepori
Kaupunginosa
Karjaa
Kohdenumero
21464169
Kerros
2 / 3
Asuinpinta-ala
40 m²
Tontin pinta-ala
1 719 m²
Kokonaispinta-ala
40 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h+k
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Vuokrattu
Keittiön varusteet
Liesi: sähköliesi, erillisuuni. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin, astianpesukone. Keittiö uusittu 2022
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: ranskalainen.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Kylpyhuone uusittu 2005. Varustus: wc-istuin, suihku.
Tulevat remontit
Korvausilmaventtiilien asennus eteläpuolen ikkunoihin 2024 (2025) Julkisivun ja ulkokaton maalaus 2024 (2025) Porraskäytävän lattian vaihto 2025 Pesutuvan saneeraus 2029
Tehdyt remontit
Keittiö uusittu 2022 TALOYHTIÖSSÄ: Keittiöt ja kylpyhuoneet uusittu 2005 Pihan puoleiset ikkunat ja ranskalaisten parvekkeiden ovet uusittu 2015 Lämminvesivaihdin uusittu 2015 As 6,7,11,12 tehty pintaremontteja 2017-2020 Valokuitukaapeli asennettu 2020 Hissi asennettu 2022 Porraskäytävän ovi uusittu 2022 Asuntojen ovet ja lukot uusittu 2022 Kadunpuoleiset sekä päätyikkunat uusittu 2022 Porraskäytävän katto uusittu 2022 Patteritermostaattien vaihto 2022 Kaukolämpö 2023 Patteriventtiilien vaihto 2023 Sähköjärjestelmä uusittu 2023

Velaton hinta
68 000 €
Myyntihinta
29 471,44 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
1 700 € / m²
Velkaosuus
38 528,56 €

Vastikkeet

Hoitovastike
228 € / kk
Pääomavastike
278 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
506 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
25 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Bostads Ab Skolgatan 8 Asunto Oy
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1966
Huoneistojen lukumäärä
15
Kerroksia
3
Tontin koko
1 719 m²

Yhteiset tilat
talopesula, kuivaushuone, urheiluvälinevarasto, askarteluhuone, väestönsuoja, kaapeli-tv, Huoneistokohtaiset varastot.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: laminaatti. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: laminaatti. Makuuhuoneessa: laminaatti. Seinät: Pesutiloissa: kaakeli.