Hiljainen myynti - huomisen kohteet jo tänään!

Tulossa myyntiin -merkinnällä olevat asuntoilmoitukset ovat hiljaisessa myynnissä olevia asuntoja. Seuraamalla näitä asuntoja saat tietää aina ensimmäisten joukossa, mitkä asunnot ovat tulossa myyntiin. Ota yhteys ilmoittajaan ja kerro kiinnostuksestasi asuntoa kohtaan.

TULOSSA MYYNTIIN

185 000 €145 m²

Ponsitie 4, Kamula, Pyhäntä5h + s

Velaton hinta
185 000 €
Asuinpinta-ala
145 m²
Huoneita
5
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1985
Rakennuksen tyyppi
Omakotitalo
Kaupunginosa
Kamula
Kaupunki
Pyhäntä

Omakotitalo Pyhännällä

Myydään viihtyisä, hyvin varusteltu omakotitalo Pyhännältä. Tämä talo soveltuu monenlaiseen käyttöön.

Talo on ollut hyvällä pidolla. Viihtyisä piha-alue tarjoaa hyvät mahdollisuudet kaikenlaiseen oleskeluun kesän lämmössä ja lämmin autotalli tuo lisämukavuutta puuhastella askareita myös talven pakkasilla.

Talossa on 145m2 sisältäen 5 makuuhuonetta. Lisäksi talossa on: - Sauna, sähkökiuas (valmius puukiukaaksi) - Leivinuuni, puuhella, takka - Takaterassi - Koneellinen ilmastointi ja ilmalämpöpumppu - Lattialämmitykset (sähköllä) kuisti, eteisaula, wc, kodinhoitohuone, pesuhuone

Kauppaan kuuluu kaksi vierekkäistä kiinteistöä, jotka ovat käytännössä yhtä tonttia. Tontin pinta-ala on 2460m2.

Taloon tulee valokuituyhteys.

Pihapiirissä on seuraavat ulkorakennukset: - Kylmä (eristetty) autotalli, jonka yhteydessä varastot, kausivälineille ja polttopuille - Vuonna 1999 rakennettu talousrakennus 65m2 sis. lämmin autotalli, asuntovaunukatos, pyöräkatos, lämmin ja viileä varasto sekä käyttöullakko, kaksi asuinhuonetta+ wc ja suihku (kaksio 25m2) - Maakellari - Leikkimökki - Mansikkamaa, omenapuita, marjapensaita

Kaksio soveltuu lisätilaksi omaan käyttöön tai esim vuokraustoimintaan, jolloin se tuo jatkuvaa vuokratuottoa tulevalle omistajalle. Kaksioon on asennettu keittiö 2026.

Taloon tehty remontteja seuraavasti: - koneellinen ilmanvaihto 2004 - suodattimen ja kanavien huolto 2012 - pesuhuone ja sauna 2010 - Lattiapinnat oh+kt kovapuulaminaatit, mh laminaatit - Ulkovuori, ikkunat, vesikatto 2017 - Induktioliesi 2026

Kylän palveluihin kuten kauppaan, apteekkiin, kirjastoon ja terveysasemalle on vain 1.5km matka. Kouluun on vajaa 2km. Vierestä lähtee lenkkipolut, talvella hiihtoladut. Lähellä on myös uimaranta ja frisbeegolfrata.

Kuntotarkastus tehty 2025.

Tämä koti on suoraan valmis asuttavaksi, eikä tiedossa ole suurempia remontteja.

Kylpytynnyri ja n.10m3 polttopuuta voidaan myydä erikseen.

Tervetuloa tutustumaan tähän upeaan kohteeseen.

Ota yhteyttä 0451281139 Julius Heide

Perustiedot

Sijainti
Ponsitie 4, 92930 Pyhäntä
Kaupunginosa
Kamula
Kohdenumero
24482440
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
145 m²
Huoneiston kokoonpano
5h + s
Huoneita
5
Kunto
Hyvä
Asunnossa sauna
Kyllä

Hinta

Velaton hinta
185 000 €
Myyntihinta
185 000 €
Neliöhinta
1 275,86 € / m²

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Omakotitalo
Rakennusvuosi
1985
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
1
Lisätietoja lämmityksestä
Suora sähkölämmitys
Tontin omistus
Oma