34 455 €59,5 m²

Vahva-Jussin lenkki 9, Asemantausta, Lahti3h+kt+s

Velaton hinta
34 455 €
Hoitovastike
806,92 € / kk
Asuinpinta-ala
59,5 m²
Huoneita
3
Kerros
2 / 6
Rakennusvuosi
2024
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Asemantausta
Kaupunki
Lahti

Näppärä pieni kolmio toisesta kerroksesta. Asunnossa toimiva pohjaratkaisu avokeittiöllä sekä runsaasti säilytystilaa. Asumismukavuutta lisäävät lasitettu parveke, tilava vaatehuone ja oma sauna. Näkymät asunnosta suojaisalle sisäpihalle itään päin.

Lahden Asemantaustan alueelle on lokakuussa 2024 valmistunut uusia asumisoikeusasuntoja. Osoitteeseen Vahva-Jussin lenkki 9 valmistui kerrostalo, jossa on kaikkiaan 32 asuntoa. Tarjolla on asuntovaihtoehtoja kaksioista tilaviin neljän huoneen asuntoihin. Kaksiot ovat kooltaan 54,5 m², kolmiot 59,5 -71,0 m² sekä neliöt 84,5 m². Kaikissa asunnoissa on tilava lasitettu parveke. Vahva-Jussin asunnot valmistuivat luonnon, peruskoulun ja palveluiden ääreen Asemantaustan kaupunginosaan. Lähietäisyydeltä löytyy päivittäistavarakauppa sekä päiväkoti. Vahva-Jussista kävelee noin 20 minuutissa Lahden torille ja noin vartissa Lahden Matkakeskukselle. Vesijärven satama sijaitsee alle 20 minuutin kävelymatkan ja noin 10 minuutin pyöräilymatkan päässä. Salpausselän urheilukeskus monipuolisineen lajivaihtoehtoineen sijaitsee Vahva-Jussin läheisyydessä. Radiomäen urheilukenttä sekä Salpauselän ulkoilumaastot sijaitsevat myös aivan alueen vieressä. Lähimpään uimarantaan Mytäjäisille on vain noin 5 minuutin kävelymatka. Erilaisia aktiviteetteja lapsiperheille löytyy Perhepuistosta, johon on noin 15 minuutin kävelymatka.

Vedenkuulutus mitataan huoneistotokohtaisesti. Vedestä maksetaan henkilölukuun perustuva vesimaksuennakko joka tasataan kulutuksen mukaisesti

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Asemantausta
Kerros
2 / 6
Asuinpinta-ala
59,5 m²
Kokonaispinta-ala
59,5 m²
Huoneiston kokoonpano
3h+kt+s
Huoneita
3
Vapautuu
05.07.2026
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Asumisoikeus
Lemmikkieläimet sallittu
Kyllä
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 34 027,68 € indeksikorotus: 427,13 €
Postitoimipaikka
LAHTI

Hinta

Velaton hinta
34 454,81 €
Neliöhinta
579,07 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
806,92 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 21,00 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 1 613,85 €

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2024
Kerroksia
6
Hissi
Kyllä
Taloyhtiössä on sauna
Ei
Energialuokka
B2018
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle