77 000 €54,5 m²

Lönnrotinkatu 26 A, Männistö, Kuopio2h+k+s+p

Velaton hinta
77 000 €
Hoitovastike
337,90 € / kk
Asuinpinta-ala
54,5 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 3
Rakennusvuosi
1989
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Männistö
Kaupunki
Kuopio

Männistön palvelujen äärellä sopimuksen mukaan nopeasti vapautuva saunallinen kaksio 1989 valmistuneessa Asunto Oy Kuopion Kullervonkulmassa. Valoisa toisen kerroksen päätyasunto, josta näkymät etelään ja itään. Asunto on hyvässä, lähes alkuperäisessä vuoden 1989 kunnossa. Kätevä sijainti palvelujen ja hyvien kulkuyhteyksien äärellä.

Lisätietoja ja esittelyt 0400 577 4362 Eila

EILA TOIMII KOTISI PARHAAKSI

Perustiedot

Sijainti
Lönnrotinkatu 26 A, 70500 Kuopio
Kaupunginosa
Männistö
Kohdenumero
20655686
Kerros
2 / 3
Asuinpinta-ala
54,5 m²
Tontin pinta-ala
2 090 m²
Kokonaispinta-ala
54,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h+k+s+p
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Hyvässä 80-lukulaisessa kunnossa.
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
mosaiikkiparketti, maalatut seinät, jääkaappi/pakastin, liesi, astianpesukone
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu. Suunta: etelä
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: laattalattia, kaakeliseinät, wc,
pk-liitäntä, suihkunurkkaus, suihku, peilikaappi, lavuaari.
Tulevat remontit
Kunnossapitotarve yhtiökokousta seuraavien viiden vuoden aikana: Parvekkeiden kunnon kartoitus ja osittainen maalaus, pilareiden kunnostaminen 2026 Lukituksen uusiminen ja taloyhtiön ulko-oven uusiminen 2026 Palovaroittimien kunnossapitovastuu on siirtynyt taloyhtiölle kahden vuoden siirtymäajalla
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: IV-kanavien puhdistus- ja säätötyö 2002 Jätekatos 2005 Sokkeleiden ja parvekkeiden maalaus ja kunnostus 2008 IV-kanavien puhdistus- ja säätötyö 2013 Metalliportin teettäminen talon päädyn kulkuväylälle 2015 Ulko-ovien huoltomaalaus 2015 Lämmönjakolaitteiston uusiminen 2018 Katon kuntokartoitus 2021 Talotikkaiden uusiminen 2022 IV-kanavien puhdistus- ja säätötyö 2024 Yleisten tilojen valaisimien uusiminen 2024

Velaton hinta
77 000 €
Myyntihinta
77 000 €
Neliöhinta
1 412,84 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
337,90 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
337,90 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Pysäköintimaksu
12.00 e / kk
Muut kustannukset
Muut maksut: Vesimaksuennakko 25 e/hlö/kk. Kylmä vesi 5,60 e/m3. Lämmin vesi 12,00 e/m3. Yhtiökokous (2.5.2025) antoi hallitukselle valtuudet periä tarvittaessa enintään 1-2 kuukauden ylimääräiset vastikkeet taloudellisen tilanteen niin vaatiessa. Yhtiökokous (12.4.2021) päätti, että osakas saa omalla kustannuksellaan asentaa ilmalämpöpumpun asuntoon. Asennuksesta tehdään erillinen sopimus taloyhtiön ja osakkaan välille.

Rakennusvuosi
1989
Huoneistojen lukumäärä
11
Kerroksia
3
Rakennusmateriaali
tiili
Kattomateriaali
tiilikate
Kattotyyppi
harjakatto
Energialuokka
E2018 Voimassa 2.3.2033 asti. E-luku 163.
Energiatodistus
Kyllä
Tontin koko
2 090 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Kuopion Huoltotrio
Tontin vuokra päättyy
31.12.2038

Yhteiset tilat
kuivaushuone, jäähdytetty kellari, kellarikomero, urheiluvälinevarasto, väestönsuoja, Huoneistokohtaiset varastot.
Pintamateriaalit
Lattia: Saunassa: laatta. Seinät: Saunassa: puu.