Uusi yksiö Oulunkylässä pikaratikan reitin varrella
Neljännen kerroksen ihastuttava yksiö huippusijainnilla Oulunkylästä. Isot ikkunat ja ranskalainen parveke ja täysin varusteltu kivan kokoinen keittiö. Tilava kylpyhuone. Liikut vaivattomasti pikaratikka 15:lla Espoon ja Itäkeskuksen suuntaan ja junalla keskustaan kymmenessä minuutissa.
Samassa rapussa ylimmässä kerroksessa on taloyhtiön saunaosasto vilvoitteluterasseineen; voit varata viikkovuoron ja/tai yksittäisvuoroja.
Taloyhtiön tiedot ja alue
As Oy Oulunkylän Onnimannissa on kerhohuone, pyykkitupa, kuivaushuoneet, lastenvaunuvarasto ja pyörävarasto. Lisäksi A-portaan ylimmässä kerroksessa on taloyhtiösauna, josta voi vuokrata myös yksittäisvuoroja.
Sijainti Käskynhaltijantien varrella on arjen sujumisen kannalta erinomainen valinta. Vierestä kulkee poikittaisliikenteen pikaratikka 15 Espoon Keilaniemen ja Itäkeskuksen välillä. Helsingin keskustaan matkustat junalla kymmenessä minuutissa ja omalla autolla nopeasti valtaväylille. Myös lentokentälle liikut täältä sujuvasti.
Lähelläsi on hyvä ruokakauppa, Ogelin palvelut, Teinintien alakoulu, päiväkoti ja erittäin monipuolinen liikuntapuisto niin lapsille kuin aikuisille. Vantaanjokivarren luontoreitit ovat sykähdyttävän kauniit. Uimarantoja on lähistöllä useampikin.
Taloyhtiön autohallipaikoissa on sähköautonlatausmahdollisuus. Yhtiössä on kaapeli-tv ja valokuitu. Taloyhtiön omistuksessa on kolme liiketilaa, joista saadaan vuokratuottoja. Yhtiö on savuton ja lyhytvuokraus on kielletty, jolloin asutaan kaikessa rauhassa.
Huoneistoissa on koneellinen asuntokohtainen ilmanvaihto ja miellyttävä, vesikiertoinen lattialämmitys kaikissa tiloissa. Vesimittarit ovat etäluettavat.
Yhtiön tontin vakaa vuokranantaja on Helsingin kaupunki. Tonttivuokra sisältyy hoitovastikkeeseen.
Onnimanni on puolihitaskohde, jossa voit asuntoa edelleen myydessä määritellä itse jälleenmyyntihinnan.
Tervetuloa!
Anne Korkeakoski
Kiinteistönvälittäjä, LKV
040 934 1111
anne.korkeakoski@spkoti.fi