Upouusi 4krs. 2h+k+kph+parveke asunto Toppilansalmen rannalla
Upealle paikalle meren lähelle Toppilan salmen rantaan valmistuu historiallisen SOK:n myllyn paikalle vanhaa kunnioittaen käsin muurattu Tervahovin Mylly asuintalo värikkäine parvekkeineen.
Myllyn pitkää ja mielenkiintoista historiaa sekä rakennuksen industriaalista henkeä korostetaan hillitysti muun muassa isoilla valkoisilla seinäpinnoilla, huoneistoista löytyvillä betonipinnalle jätetyillä seinillä sekä vanhasta myllystä löytyneellä rekvisiitalla, jota tullaan sijoittamaan porrashuoneisiin.
Rauhallinen asuinalue ja lähellä keskustaa sekä Yliopistokampusta. Vieressä runsaasti erilaisia harrastemahdollisuuksia, läheltä löytyy ulkoilu- ja virkistysalueet palloiluhalleineen, Nallikarin uimaranta, frisbee-golf rata jne. Liikkumista helpottaa hyvä pyörätieverkosto, pääset hyvin keskustaan tai esim. Linnanmaan kampus alueella, jonne menee myös suora bussiyhteys. Lähipalveluina K-Supermarket vain 200 metrin päässä, päiväkoti lähellä sekä Tuiran terveyskeskus kävelymatkan päässä.
Tämä uniikki kaksio sijaitsee 4. kerroksessa ja on sisustukseltaan moderni teollista tyyliä henkivä, mutta puupaneeliseinin kodikkuutta ja lämpöä tuova sopivan kokoinen asunto esim työssäkäyvälle pariskunnalle, opiskelijoille tai senioreille. Alakerrassa on tarjolla myös hoivapalveluita ja ruokailupalveluita niitä tarvitseville Mehiläisen Mainiokoti Vuoksissa.
Lattiat ovat tammilautaparkettia ja kosteissa tiloissa on mukavuuslattialämpö. Keittiössä paljon kaappitilaa, valkeat skandinaaviset kaapinovet ja kattavat kodinkoneet sisältäen astianpesukoneen ja jää-pakastinkaapin, erillisuunin ja induktiolieden.
Ikkunoissa on sälekaihtimet ja kylpyhuoneessa tilaa pesukoneelle ja kuivausrummulle.
Asunnossa on isot ikkunat, valoisa olohuone, josta käynti parvekkeelle. Makuuhuoneessa useita kaappeja ja hyvin tilaa parisängylle.
Ja kylpyhuone on erityisen tilava.
Asunnossa on säädettävä koneellinen ilmanvaihto lämmön talteenotolla.
Vuokraan sisältyy DNA:n taloyhtiön 10 Megan NETTILIITTYMÄ!
Huoneistovarasto kellarissa ja taloyhtiössä kaksi ulkoiluvälinevarastoa ja taloyhtiön saunatilat!
Asuntoon ei kuulu autopaikkaa, mutta autopaikkoja voi vuokrata vieressä olevalta pysäköintialueelta erillisellä vuokrausilmoituksella.