750 € / kk44 m²

Aninkaistenkatu 10, Keskusta, Turku2h + k

Vuokra/kk
750 € / kk
Vapautuu
Heti vapaa
Asuinpinta-ala
44 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 7
Rakennusvuosi
1942
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Turku

Vuokrattavana kiva kaksio Turun ydinkeskustassa!

NÄYTTÖ TI 14.7. KLO 17.00-18.00

Valoisa ja siisti kaksio ensimmäisessä kerroksessa vanhassa kivitalossa Aninkaistenkadulla. Kaksi huonetta ja keittokomero sekä kylpyhuone. Pohjaratkaisun puolesta asunto soveltuu hyvin niin yhdelle kuin kahdellekin asukkaalle; isommasta huoneesta on helppo erottaa esim. hyllyllä makuutila. Vanhan talon tunnelmaa, korkeat huoneet ja leveät ikkunalaudat. Ikkunat sisäpihan puolelle, liikenteen ääni ei juurikaan kuulu asuntoon. Loistava sijainti, muutama kortteli torille ja linja-autoasemalle sekä lyhyt kävelymatka yliopistolle.

Asunto on remontoitu keväällä 2025. Katot ja seinät on maalattu ja lattiassa on vinyylilankku. Keittokomeron kaapit on uusittu tai kunnostettu ja kodinkoneet (keraaminen liesi ja uuni, liesituuletin ja jääkaappi pakastinlokerolla) on uusittu samaan aikaan. Kylpyhuone on kaakeloitu ja pesukoneelle on tilaa. Asunnon ikkunoissa on sälekaihtimet ja verhotangot.

Pienemmässä huoneessa on kiinteät komerot, jotka on myös maalattu ja hyllyt uusittu. Eteisessä on iso yläkaappi, jossa reilusti säilytystilaa. Asuntoon kuuluu lisäksi huoneistokohtaiset säilytystilat talon vintillä ja kellarissa.

Toistaiseksi voimassa oleva vuokrasopimus, joka on mahdollista irtisanoa päättymään vuoden kuluttua sen alkamisesta.

Naapurikorttelissa on Puutorin pysäköinti, jossa mahdollisuus myös pitkäaikaiseen pysäköintiin.

Talonyhtiön puolesta maksuton 10 Mb laajakaista. Talonyhtiössä on sauna.

Asunto on nyt tyhjä ja siivottu, joten muuttamaan ja asumaan pääsee välittömästi. Ota yhteyttä ja tule katsomaan asuntoa paikan päälle!

HUOM! Jätä asuntohakemus klikkaamalla Vuokraa tästä -painiketta. Hakemuksen jättäminen ei sido sinua, mutta mahdollistaa yhteydenoton vuokranantajaan!

Perustiedot

Sijainti
Aninkaistenkatu 10, 20100 Turku
Kaupunginosa
Keskusta
Kerros
1 / 7
Asuinpinta-ala
44 m²
Huoneiston kokoonpano
2h + k
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Vapautuu
Heti vapaa
Lisätietoa vapautumisesta
Heti – Toistaiseksi voimassa
Keittiön varusteet
Uuni, Liesi, Jääkaappi
Kylpyhuoneen varusteet
WC, Suihku
Säilytystilat
Pyöräsäilytys, Varastotila
Asumistyyppi
Vuokra
Lemmikkieläimet sallittu
Kyllä
Muut ehdot
Tupakointi kielletty

Hinta

Vuokra/kk
750 € / kk
Lisätietoa vakuudesta
Ei vakuutta, kun käytät Qasan vuokrasopimusta ja sinulla on moitteettomat luottotiedot.
Vuokra-aika
Toistaiseksi voimassa oleva

Muut maksut

Vesimaksu
26 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
26 € / hlö / kk

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1942
Kerroksia
7
Hissi
Kyllä
Taloyhtiössä on sauna
Kyllä