605 € / kk32 m²

Martinkatu 7, IV kaupunginosa, Turku1h + k + p

Vuokra/kk
605 € / kk
Vapautuu
Heti vapaa
Asuinpinta-ala
32 m²
Huoneita
1
Kerros
4 / 5
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
IV kaupunginosa
Kaupunki
Turku

Martinkatu 7

Kävelymatkan päässä keskustasta, Aurajoen tuntumassa, 32-neliöinen pikkukoti, jossa oma parveke, keittiö, olohuone, eteinen, alkovi sekä remontoitu kylpyhuone. Hissitalon toiseksi ylimmässä, neljännessä kerroksessa. Asuntoon kuuluu kaksi varastoa, joten säilytystilaa on runsaasti. Taloyhtiössä on pesutupa, sauna ja kuntosali. Kiinteistön hoidosta vastaa oma talonmies.

Lähikauppa K-Market Martinmylly on samassa korttelissa noin 200 m päässä ja isompi kauppa K-Supermarket Föri n. 650 m päässä. Jokirantaan matkaa on reilu 200 m. Yliopistolle pyöräilee noin 10 minuutissa.

Taloyhtiössä on käynnissä linjasaneerauksen toteutussuunnittelu (ei päätöksiä toteutuksesta). Alustavan arvion mukaan saneeraus voisi alkaa taloyhtiössä vuonna 2027.

Perustiedot

Sijainti
Martinkatu 7, 20810 Turku
Kaupunginosa
IV kaupunginosa
Kohdenumero
24495904
Kerros
4 / 5
Asuinpinta-ala
32 m²
Huoneiston kokoonpano
1h + k + p
Huoneita
1
Kunto
Tyydyttävä
Vapautuu
Heti vapaa
Keittiö
Keittiö
Keittiön varusteet
Paljon kaappitilaa, Astianpesukone, Sähköliesi, Liesituuletin, Jää-pakastinkaappi
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Peilikaappi, Kylpyhuone on remontoitu 2017, Kylpyhuoneeseen ei ole mahdollista laittaa pyykinpesukonetta (taloyhtiössä on pesutupa)
Saunan lisätiedot
Taloyhtiössä on oma sauna
Lemmikkieläimet sallittu
Ei
Muut ehdot
Kotivakuutus vaaditaan, Tupakointi kielletty
Tietoliikennepalvelut
taloyhtiönetti 10 M

Hinta

Vuokra/kk
605 € / kk
Vakuus
1 210 €
Vuokra-aika
Toistaiseksi voimassa oleva

Muut maksut

Vesimaksu
24 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
24€ / hlö / kk
Sähkömaksu
Vuokralainen tekee sähkösopimuksen
Muut kustannukset
Saunamaksu 2€/ 0,5h, Pesutupa 5€/ 1/2 päivää, Kuivaushuone 2€/ 1/2 päivää Kuntosali 5€/kk

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kerroksia
5

Tilat ja materiaalit

Pintamateriaalit
Laminaatti