Jälleenvuokrataan kaksio
Tarjotaan 42m2 kaksio Tampereen Koivistonkylästä (Vihinkuja 1) jälleenvuokralle 1.1.2026-15.7./30.7.2026 väliselle ajalle. Etenkin loppuvaiheen puolella päivissä on paljonkin joustovaraa, ja olen valmis harkitsemaan vuokraamista myös kesän alkupuolelle saakka. Myös joulukuun puolelle joustovaraa aloituksessa.
Valoisa asunto sijaitsee noin kolmen kilometrin päässä keskustasta hyvien kulkuyhteyksien varrella. Bussipysäkki näkyy ikkunasta ja mm linjat 5 ja 50 kuljettavat suoraan keskustaan, sekä muun muassa Lempäälään, Hervantaan, Hatanpäälle, TAYS:ille ja Pirkkalaan. Matka moneen paikkaan taittuu kätevästi myös pyörällä. Lähikauppana toimii Koivistonkylän Prisma.
Olen tällä hetkellä itse vaihto-opiskelemassa, ja edellisen jälleenvuokralaisen vuokrasopimus on päättymässä vuoden vaihteessa. Asunto on POAS:in asunto, joten päävuokralaisen tulisi olla joko opiskelija TAI työssäkäyvä, alle 30-vuotias nuori. Asunnon vuokra on 603,28 e/kk, ja vuokra sisältää veden, sähkön ja netin. Vuokrantarkastus Maaliskuussa, vuosittainen nousu ollut noin 10e. Vuokralainen on velvoitettu ottamaan oman kotivakuutuksen. Asunnossa on sauna ja parveke sekä tarvittavat kodinkoneet, kuten pyykin- ja astianpesukone. Vuokraan asunnon kalustettuna, mutta sisustuksen suhteen olen joustava, ja esimerkiksi kuvissa näkyvän 160cm sängyn saa vuokralainen halutessaan vaihtaa pienempään.
Yhteydenotot sähköpostitse
HUOM! Jätä asuntohakemus klikkaamalla Vuokraa tästä -painiketta. Hakemuksen jättäminen ei sido sinua, mutta mahdollistaa yhteydenoton vuokranantajaan!