795 € / kk54 m²

Koskitie 17, Tuira, Oulu2h + k + parveke/terassi

Vuokra/kk
795 € / kk
Vapautuu
01.08.2025
Asuinpinta-ala
54 m²
Huoneita
2
Kerros
3 / 5
Rakennusvuosi
1968
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Tuira
Kaupunki
Oulu

VIDEO SAATAVILLA PYYDETTÄESSÄ :)

Vuokralle tarjotaan juuri laadukkaasti remontoitu avara ja valoisa kaksio arvostetulta alueelta Länsi-Tuirasta. Sijainti tarjoaa erinomaiset puitteet asumiselle. Alueella on hyvät ulkoilumahdollisuudet luonnon ja meren läheisyydessä, mutta samalla kaikki päivittäispalvelut, kuten kaupat sekä julkinen liikenne ovat kävelyetäisyydellä. Sekä lähi- että kaukoliikenteen bussit lähtevät läheltä, yhteydet Linnanmaan kampukselle hoituvat myöskin sujuvasti. Kaupungin keskustaan on lyhyt pyöräilymatka. Sijainti on myöskin muutoin rauhallinen, asunto sijaitsee lähes päättyvän kadun päässä.

Huoneistossa on juuri valmistunut laadukas remontti. Tyylikkäästä keittiöstä löytyvät integroidut uudet kodinkoneet: jää- pakastinkaappi, keraaminen liesi, uuni, astianpesukone, mikro. Makuuhuoneeseen on asennettu laadukas liukuovikaapisto. Olohuoneesta on kulku lasitetulle parvekkeelle, josta avautuu näkymä jokisuistoon. Parvekkeen suunta on lounaaseen, joten täällä saa nauttia ilta-auringosta. Keittiön sekä makuuhuoneen isoista ikkunoista puolestaan avautuu ihastuttava näkymä kauniisiin rakennuksiin. Kuvat puhuvat puolestaan tästä ihanasta huoneistosta.

Kylpyhuoneessa on vielä remontti jonkin verran kesken, mutta sieltä löytyvät myöskin uusitut kalusteet. Kylpyhuoneeseen sopii päältä avattava 40 cm leveä pesukone. Myöskin huoneiston ikkunat ja parvekeovi on juuri uusittu.

Taloyhtiössä on pyörävarasto ja huoneistolle kuuluu häkkivarasto ullakolla. Vuokraan sisältyy lämmitys ja DNA internetin perusnopeus, vesimaksuennakko on 18 eur/hlö, tasaus kerran vuodessa.

Vuokralaiselta edellytetään puhtaat luottotiedot, laaja kotivakuutus sekä oma sähkösopimus. Sopimus on toistaiseksi voimassaoleva, 1 kk irti-sanomisajalla irtisanottavissa, mutta vuokrasuhteen kestäessä alle 12 kk, sopimuksen irtisanoneen osapuolen tulee maksaa 1 kk:n vuokran suuruinen sopimussakko sopimuksen toiselle osapuolelle. Vuokravakuus on yhden kuukauden vuokra.

Vuokrattavissa 1.8.2025 alkaen.

Mikäli kiinnostuit ja olet valmis pitämään huoneistosta hyvää huolta, olethan yhteydessä.

HUOM! Jätä asuntohakemus klikkaamalla Vuokraa tästä -painiketta. Hakemuksen jättäminen ei sido sinua, mutta mahdollistaa yhteydenoton vuokranantajaan!

Perustiedot

Sijainti
Koskitie 17, 90500 Oulu
Kaupunginosa
Tuira
Kerros
3 / 5
Asuinpinta-ala
54 m²
Huoneiston kokoonpano
2h + k + parveke/terassi
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Vapautuu
01.08.2025
Lisätietoa vapautumisesta
2025-08-01 – Toistaiseksi voimassa
Keittiön varusteet
Jääkaappi, Pakastin, Uuni, Liesi, Astianpesukone, Mikro
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, WC, Pyykkitupa
Säilytystilat
Pyöräsäilytys, Varastotila
Asumistyyppi
Vuokra
Lemmikkieläimet sallittu
Ei
Muut ehdot
Tupakointi kielletty

Hinta

Vuokra/kk
795 € / kk
Lisätietoa vakuudesta
Ei vakuutta, kun käytät Qasan vuokrasopimusta ja sinulla on moitteettomat luottotiedot.
Vuokra-aika
Toistaiseksi voimassa oleva

Muut maksut

Vesimaksu
18 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
18 € / hlö / kk

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1968
Kerroksia
5
Hissi
Kyllä
Taloyhtiössä on sauna
Kyllä
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle