495 € / kk33 m²

Salokatu 20 b, Kypärämäki, Jyväskylä1h + k + parveke/terassi

Vuokra/kk
495 € / kk
Vapautuu
01.08.2026
Asuinpinta-ala
33 m²
Huoneita
1
Rakennusvuosi
1988
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kypärämäki
Kaupunki
Jyväskylä

Tilava siisti yksiö rauhallisella alueella 3km Jyväskylän keskustasta

Vuokralle tarjotaan siistikuntoinen, tilava yksiö (33m²) rauhalliselta alueelta Salokadulta (Kypärämäki). Vapautuu joustavasti 18.7.-1.8. välillä, vuokrasuhteen alku sovittavissa myös esim. elokuun puoliväliin tai 1.9.

Asunto on kerrostalon 2. kerroksessa, talossa hissi. Sijainti 3 km Jyväskylän keskustasta (hyvät yhteydet bussilla, n. 15 minuuttia, lähin pysäkki 100 metrin päässä). Etäisyyksiä esimerkiksi Yliopiston Seminaarinmäen kampukselle 2km, Ruusupuistoon ja Mattilanniemeen 2,5km, Sairaala Novaan 1km.

Vuokra: 495€/kk + vesimaksu 28€/kk Vakuus: 495€ (yhden kuukauden vuokran verran) Vuokralainen tekee oman sähkösopimuksen.

Asunnossa tilava huone, keittokomero, kylpyhuone, eteinen ja iso parveke. Kylpyhuone on remontoitu juuri alkukesästä 2026, siellä paikka ja liitäntä pesukoneelle. Eteisessä, keittiössä ja huoneessa on siistit laminaattilattiat. Keittiössä liesi ja jääkaappi-pakastin.

Taloyhtiössä on Telian laajakaista, johon vuokralainen voi halutessaan tehdä oman sopimuksen operaattorin kanssa.

Taloyhtiössä on pesutupa ja saunatilat. Saunavuoron voi halutessaan varata hintaan 12€/kk. Lisäksi löytyy yhteistä varastotilaa polkupyörille ja asuntokohtaiset varastotilat kellarissa. Mahdollisuus vuokrata autopaikka hintaan 13€/kk.

Tämä yksiö sopii loistavasti esimerkiksi opiskelijalle tai työssäkäyvälle yksinasujalle tai eläkeläiselle. Naapurustossa on sekä omakotitaloja että kerrostaloja, lähellä ulkoilumaastoja ja Köhniön uimaranta. Lähin ruokakauppa 200 metrin päässä (K-Market Kypärätie), ja 24h auki olevaan Savelan S-Markettiin 1,2km.

Tupakointi asunnossa on kielletty. Lemmikit neuvoteltavissa. Vuokralaisella tulee olla laaja kotivakuutus koko vuokra-ajan voimassa. Ei määräaikaa vuokralle, tosin toiveissa olisi kuitenkin pitkäaikainen vuokralainen.

HUOM! Jätä asuntohakemus klikkaamalla Vuokraa tästä -painiketta. Hakemuksen jättäminen ei sido sinua, mutta mahdollistaa yhteydenoton vuokranantajaan!

Perustiedot

Sijainti
Salokatu 20 b, 40630 Jyväskylä
Kaupunginosa
Kypärämäki
Asuinpinta-ala
33 m²
Huoneiston kokoonpano
1h + k + parveke/terassi
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Vapautuu
01.08.2026
Lisätietoa vapautumisesta
2026-08-01 – Toistaiseksi voimassa
Keittiön varusteet
Jääkaappi, Pakastin, Uuni, Liesi
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, WC
Säilytystilat
Pyöräsäilytys, Varastotila
Asumistyyppi
Vuokra
Lemmikkieläimet sallittu
Kyllä
Muut ehdot
Tupakointi kielletty

Hinta

Vuokra/kk
495 € / kk
Lisätietoa vakuudesta
Ei vakuutta, kun käytät Qasan vuokrasopimusta ja sinulla on moitteettomat luottotiedot.
Vuokra-aika
Toistaiseksi voimassa oleva

Muut maksut

Vesimaksu
28 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
28 € / hlö / kk

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1988
Hissi
Kyllä
Taloyhtiössä on sauna
Kyllä
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle