999 € / kk60 m²

Gadolininkatu 4 E, Kumpula, Helsinki2h+k

Vuokra/kk
999 € / kk
Asuinpinta-ala
60 m²
Huoneita
2
Kerros
3 / 4
Rakennusvuosi
1990
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kumpula
Kaupunki
Helsinki

Iso piha ja persoonalliset kodit Kumpulassa viihtyvät kaikki Pidetyllä asuinalueella, yliopiston Kumpulan kampuksen vieressä on vapautunut tilava kaksio, jossa on iso suojaisa parveke. Asunnon ikkunat avautuvat lounaaseen ja kaakkoon.

Asuinhuoneiden lattiamateriaalina on laminaatti. Keittiössä on jää-pakastinkaappi ja nelilevyinen sähköliesi sekä tilavaraus astianpesukoneelle.

Vuokraa huoleton SATOkoti

Vakuus 0€, lemmikit tervetulleita, netti sisältyy vuokraan ja talomestari apunasi.

Vuokraa nyt

Perustiedot

Sijainti
Gadolininkatu 4 E, 00560 Helsinki
Kaupunginosa
Kumpula
Kerros
3 / 4
Asuinpinta-ala
60 m²
Huoneiston kokoonpano
2h+k
Huoneita
2
Lisätietoa vapautumisesta
Vapaa 01.01.2026
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parveke
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Vuokra
Vuokralaistyyppi
Päävuokralainen
Lemmikkieläimet sallittu
Kyllä
Muut ehdot
Lemmikit sallittu

Hinta

Vuokra/kk
999 € / kk
Lisätietoa vakuudesta
Asunnon vakuus 0 € (yrityksille vähintään 1 kk:n vuokra)

Muut maksut

Vesimaksu
27 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
Kuukaudessa henkilöä kohti

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Gadolininkatu 4
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1990
Rakennusvuoden lisätiedot
1990
Huoneistojen lukumäärä
75
Kerroksia
4
Hissi
Kyllä
Taloyhtiössä on sauna
Kyllä
Kattotyyppi
Tasakatto
Energialuokka
E
Alueen kuvaus
Helsingin keskustasta Kumpulan kylämäiseen kaupunginosaan on vain noin neljä kilometriä matkaa. Raitiovaunu ja bussiyhteydet ovat erinomaiset ja matka taittuu nopsasti polkupyörälläkin. Kumpulan alueella on hyvät päivittäispalvelut ja Gadolininkadulta pääsee helposti myös Arabianrantaan ja ostoskeskus Arabiaan. Lähistöllä on useita päiväkoteja sekä mm. Yliopiston matemaattis-luonnontieteellinen tiedekunta ja Aalto-yliopiston taiteiden ja suunnittelun korkeakoulu. Alueella sijaitsee myös Helsingin Yliopiston syklotroni maanalaisessa hallissa. Ulkoilumahdollisuudet Kumpulan ja Toukolan alueella ovat rajattomat. Esimerkiksi Vanhankaupunginkoskelle johtavat hyvin hoidetut ulkoilureitit ovat asukkaiden ahkerassa käytössä ja Kumpulan maauimala on kaupunkilaisten suosituimpia kesäpäivien retkikohteita.
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle
Tontin omistus
Vuokralla

Tilat ja materiaalit

Yhteiset tilat
Piha-alue, Kuivaushuone, Väestönsuoja, Ulkoiluvälinevarasto, Pesuhuone, Pukuhuone, Irtaimistovarasto, Jätepiste, Sauna, Pesutupa