780 € / kk29,5 m²

Sentnerikuja 2, Haaga, Helsinki1H+KT

Vuokra/kk
780 € / kk
Vapautuu
01.03.2026
Asuinpinta-ala
29,5 m²
Huoneita
1
Kerros
5 / 6
Rakennusvuosi
2026
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Haaga
Kaupunki
Helsinki

Vuokrataan ihastuttava yksiö Haagasta!

Ihastuttava, pieni yksiö, joka on täydellinen yhdelle hengelle. Toimiva pohjaratkaisu ja ranskalainen parveke tuovat asumiseen ripauksen luksusta. Avara oleskelutila yhdistyy käytännölliseen avokeittiöön, ja ikkunat sekä ranskalainen parveke tuovat runsaasti luonnonvaloa ja ilmavuutta tilaan. Parvekkeen ovet voi avata lämpiminä päivinä – näin ulkotila sulautuu osaksi sisätilaa ja tuo pienen palan kaupunkielämää sisälle.

Hyvin varusteltu keittiö on suunniteltu helppoon arkeen: asunnosta löytyy valmiina integroitu astianpesukone, induktioliesi, erillisuuni sekä jenkkikaappi. Keittiöissä on myös mikrovaraus. Valkoiset keittiökaapit tuovat valoisuutta ja laadukkaat pintamateriaalit, kuten valkoinen välitilan laminaatti sekä modernin valkoinen keittiötaso tekevät ruoanlaitosta sujuvaa ja mukavaa.

Tutustu tarkemmin asuntoihin: Lumo.fi/sentnerikuja-2-materiaalit

Vuokraa tämäkin koti verkkokaupastamme!

Sentnerikuja 2

Kuvittele koti, jossa luonnon rauha ja kaupungin keskustan syke ovat molemmat käden ulottuvilla. Helsingin Haagassa sijaitsevaan vehreään ja viihtyisään Lassilaan valmistuu maaliskuussa 2026 uusia Lumo-koteja, jotka yhdistävät modernin ja vaivattoman kaupunkiasumisen, loistavat liikenneyhteydet sekä luonnon läheisyyden. Kuusikerroksinen, punatiilinen Sentnerikuja 2 saa uuden elämän, kun entinen toimistotalo muuntautuu 119 kodikkaaksi Lumo-kodiksi. Talon alimmat kerrokset jatkavat saneerauksen jälkeen pääosin toimitiloina. 

Sentnerikuja 2 tarjoaa uusia Lumo-koteja toimivista yksiöistä tilavampiin kolmioihin. Vaivattomuutta ja viihtyvyyttä asumiseen tuovat taloyhtiön yhteistilat. Asukkaiden käytössä on valoisa kerhotila, käytännöllinen pesutupa ja kuivaushuone, reilusti varastotilaa sekä ylimmän kerroksen kaksi saunaosastoa kattoterasseineen. Vehreä sisäpiha tarjoaa rauhallisen hengähdyspaikan arjen keskellä. Autopaikkoja löytyy talon viereisestä pysäköintitalosta, jossa sijaitsevat myös ulkoiluvälinevarasto sekä katetut polkupyöräpaikat. 

Vaivatonta vuokra-asumista Lumo-kodissa 

Kaikenkarvaiset lemmikit ovat lämpimästi tervetulleita Lumo-koteihin - ovathan ne perheenjäseniä. Vuokraan sisältyy myös nopea 100Mbit/s nettiyhteys. Tämä Lumo-talo on savuton.

Vuokraa nyt!

Helposti paras Lumo-koti: vuokravakuus 0 €, nopea netti sisältyy vuokraan, lemmikit tervetulleita, monipuoliset asukasedut ja lisäpalvelut. Tee siitä omasi!

Vuokraa tämä koti

Perustiedot

Kaupunginosa
Haaga
Kerros
5 / 6
Asuinpinta-ala
29,5 m²
Huoneiston kokoonpano
1H+KT
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Hyvä
Vapautuu
01.03.2026
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Ranskalainen parveke
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Vuokra
Lemmikkieläimet sallittu
Kyllä
Palvelut
Lue lisää Lumo-palveluista: https://lumo.fi/palvelut/
Muut ehdot
Talo on savuton. Tupakointi asunnoissa, parvekkeella ja talon yhteistiloissa on kielletty.
Lisätiedot
Ranskalainen parveke, Lämmin irtainvarasto, Kylpyhuone + WC, Kulutukseen perustuva vesimaksu, Astianpesukone, Vuokraan sisältyvä DNA laajakaista 100 Mbit/s

Hinta

Vuokra/kk
780 € / kk
Vuokra-aika
Toistaiseksi. Sopimuksen minimikesto 6kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutukseen perustuva vesimaksu
Muut kustannukset
Autopaikka- ja talon saunamaksut peritään erillisen hinnaston mukaisesti.

Talon ja tontin tiedot

Valmistumisaika
2026-02-19
Uudiskohde
Kyllä
Taloyhtiön nimi
Sentnerikuja 2
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2026
Kerroksia
6
Hissi
Kyllä
Taloyhtiössä on sauna
Kyllä
Energialuokka
B_2018
Energiatodistus
Kyllä
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Yhteiset tilat
Pesutupa, Kerhohuone, Talosauna