1 213 € / kk71 m²

Norkkokuja 3, Viikki, Helsinki3H+K

Vuokra/kk
1 213 € / kk
Asuinpinta-ala
71 m²
Huoneita
3
Kerros
3 / 5
Rakennusvuosi
2001
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Viikki
Kaupunki
Helsinki

Osoitteessa Norkkokuja 3, 4, Viikin Latokartanossa, sijaitsee vuonna 2001 valmistunut kerrostalo. Nämä asunnot sopivat hyvin heille, jotka etsivät kotia yksin, yhdessä tai perheen kanssa. Lähikauppa palvelee samassa rakennuksessa. Hyvä sijainti koulujen lähellä houkuttelee lapsiperheitä. Vieressä sijaitsevalta Viikinsuoralta pääsee pian kulkemaan nykyisten yhteyksien lisäksi Raide-Jokerilla sekä Itäkeskuksen palveluiden äärelle että Espoon Leppävaaran kautta aina Keilaniemeen asti.

Asukkaiden iloksi talosta löytyy asukastila, jossa voi järjestää niin asukkaiden yhteisiä kuin omiakin tilaisuuksia. Säilytystilojen puolesta asukkaita palvelevat asuntokohtaiset irtaimistovarastot, lastenvaunuvarasto ja ulkoiluvälinevarasto. Saunavuorot ovat varattavissa talosaunasta. Pyykinpesu onnistuu asukkaiden käytössä olevassa maksuttomassa talopesulassa kuivaushuoneineen.

Tupakointi on kielletty kaikissa kiinteistön sisätiloissa. Taloon on varallisuusrajat. 

Viikin Latokartano asuinalueena

  Latokartanossa voit ulkoilla, kävellä ja pyöräillä luonnon keskellä aivan kodin lähellä. Viikin Latokartano sijaitsee luonnonkauniissa ympäristössä, jossa on paljon viheralueita, puistoja ja metsiä. Myös lähellä sijaitseva Viikin luonnonsuojelualue tarjoaa mahdollisuuden nauttia luonnosta ja ulkoilusta.

Latokartano on hyvin liikennöity alue, josta pääsee helposti liikkumaan eri puolille kaupunkia. Julkisen liikenteen palvelut ovat kattavat ja alueella on myös hyvät pyöräilyreitit.

Viikki on tunnettu Helsingin yliopiston Viikin kampuksesta, joka tarjoaa monipuolisia koulutusmahdollisuuksia. Alueella on myös hyvät päiväkodit ja koulut, jotka tekevät alueesta suositun lapsiperheiden keskuudessa.

Lähikaupat helpottavat arkea, suuremmat kaupat ovat nekin kävelymatkan päässä Viikin Prisman palvellessa aivan Viikin kirjaston vieressä. Viikistä pääset nopeasti sekä Lanternaan että kauppakeskus Itikseen tai toiseen suuntaan lähtiessä Malmin Novalle, jossa on monia ostosmahdollisuuksia.

Latokartano on viihtyisä ja yhteisöllinen alue, jossa järjestetään erilaisia tapahtumia ja toimintaa alueen asukkaille.

Norkkokuja 3, 4 asunnot

 Asuntoja on yhteensä 61. Ne ovat kooltaan 26—124 m2. Norkkokujan asunnot ovat yksiöitä, kaksioita, kolmioita, neljän ja viiden huoneen asuntoja sopien niin yksinasuvien, pariskuntien kuin eri kokoisten perheiden tarpeisiin. Lemmikit ovat tervetulleita. 

Asunnoissa on lasitetut parvekkeet. Lattiamateriaalina on joko helppohoitoinen laminaatti tai muovimatto. Kylpyhuoneet on laadoitettu.

Vesi ja DNA:n 50 Mbit/s internet-yhteys sisältyvät vuokraan.

Perustiedot

Sijainti
Norkkokuja 3, 00790 Helsinki
Kaupunginosa
Viikki
Kerros
3 / 5
Asuinpinta-ala
71 m²
Kokonaispinta-ala
71 m²
Huoneiston kokoonpano
3H+K
Huoneita
3
Lisätietoa vapautumisesta
Heti vapaa
Parveke
Kyllä
Vuokrataan kalustettuna
Ei
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Vuokra
Vuokralaistyyppi
Päävuokralainen
Postitoimipaikka
HELSINKI

Hinta

Vuokra/kk
1 212,75 € / kk
Lisätietoa vakuudesta
Vakuus: 0,00 €

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Sisältyy vuokraan / vastikkeeseen

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2001
Kerroksia
5
Hissi
Kyllä
Taloyhtiössä on sauna
Ei
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle