1 170 € / kk72 m²

Suviniitynkatu 1 C, Espoon Keskus, Espoo3h+kt+rt+s

Vuokra/kk
1 170 € / kk
Vapautuu
02.02.2026
Asuinpinta-ala
72 m²
Huoneita
3
Kerros
2
Rakennusvuosi
2019
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Espoon Keskus
Kaupunki
Espoo

Tilava saunallinen kolmio hyvien palveluiden ja kulkuyhteyksien äärellä

Etukampanja! Tässä Leona-kodissa säästät -200€ vuokrasta 6 kuukauden ajan, kun sitoudut vähintään vuoden mittaiseen asumiseen. Etu koskee vain uusia sopimuksia.

Tässä avarassa kodissa on kauniit vaaleat pinnat läpi asunnon. Kylpyhuoneen lattialämmitys tuo mukavuutta ja omassa saunassa nautit löylyistä aikataulujesi puitteissa! Espoon keskus tarjoaa monipuoliset palvelut ja erinomaiset kulkuyhteydet. Asunto sijaitsee modernissa, vuonna 2019 valmistuneessa kerrostalossa. Ilmoituksen kuvat ovat vastaavasta asunnosta samassa taloyhtiössä.

Taloyhtiöön on valmistumassa kuntosali asukkaille keväällä 2026!

Taloyhtiö

As Oy Espoon Suviniitynkatu 1:n parhaita puolia ovat asukkaiden käytössä oleva talosauna ja pesutupa, joiden vuorot voit kätevästi varata Leona-sovelluksesta kotisohvalta. Espoon Keskuksen palvelut ovat lähellä ja Espoon keskuspuisto tarjoaa täydelliset lenkkeilymaastot. Taloyhtiöllä on vuokrattavana autohallipaikkoja, kysy saatavuus välittäjältä. Taloyhtiössä tupakointi on sallittu vain pihalle erikseen merkityllä alueella, muuten taloyhtiö on savuton.

Etusi Leonan asukkaana

Leona-kodeissa asuminen on luontevaa. Asukkaana sinulla on käytössä MyLeona-sovellus, jonka kautta hoidat kätevästi asumiseen liittyvät asiat, kuten autopaikan varaamisen.

Vuokraasi sisältyy 50 M laajakaista ja sovelluksesta löydät huikeita Leona Plus -ohjelman rahanarvoisia etuja. Jos elämäntilanteesi muuttuu ja tarvitset erilaisen kodin, voit vaihtaa asuntoa helposti Leona Flexin kautta. Leona-koteihin myös lemmikit ovat lämpimästi tervetulleita.

Olisiko tässä uusi kotisi?

Vuokraa asunto suoraan helposti verkosta tai täytä asuntohakemus ja ota ensimmäinen askel kohti uutta kotia. Jos kaipaat lisätietoja tai haluat sopia esittelyajan, ole yhteydessä välittäjään. Tarjoamme myös kohteelta videoesittelyjä!

Lisätietoja saat myös ottamalla yhteyttä: leonakodit@rettamanagement.fi tai asiakaspalvelustamme p. 030 609 5500.

Etukampanja! Tässä Leona-kodissa säästät -200€ vuokrasta 6 kuukauden ajan, kun sitoudut vähintään vuoden mittaiseen asumiseen. Etu koskee vain uusia sopimuksia.

Vuokraa verkosta

Vuokraa tämäkin koti helposti verkosta 24/7

Vuokraa tästä

Perustiedot

Sijainti
Suviniitynkatu 1 C, 02770 Espoo
Kaupunginosa
Espoon Keskus
Kerros
2
Asuinpinta-ala
72 m²
Huoneiston kokoonpano
3h+kt+rt+s
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Vapautuu
02.02.2026
Keittiön varusteet
Astianpesukone, Liesi, Lieden tyyppi: Keraaminen liesi, Kylmäkalusteet: Jää-pakastinkaappi
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
ranskalainen parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Peilikaappi, Pesukoneliitäntä, Lattialämmitys, Lattialämmityksen lisätieto: mukavuuslattialämmitys huoneiston sähköstä
Säilytystilat
Huoneistokohtainen varasto, Varaston selite: irtaimistovarasto
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Vuokra
Vuokralaistyyppi
Päävuokralainen
Määräaikainen vuokrakohde
Ei
Muut ehdot
Tupakointi kielletty
Postitoimipaikka
Espoo
Tietoliikennepalvelut
Elisan 50M taloyhtiönetti

Hinta

Vuokra/kk
1 170 € / kk
Vakuus
1 170 €
Vuokrankorotusperusteet
Elinkustannusindeksi + enintään 3.0 % vuosittain

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
25.00 €/hlö/kk, Vesimaksu 25,00€/hlö/kk 1.1.2026 alkaen.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Suviniitynkatu 1 - Asunto Oy Espoon Suviniitynkatu 1
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2019
Hissi
Kyllä
Taloyhtiössä on sauna
Kyllä
Energialuokka
C 2013
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle

Tilat ja materiaalit

Yhteiset tilat
Sauna, Pesutupa, Kerhohuone, Ulkoiluvälinevarasto
Pintamateriaalit
Laminaatti
Kylpyhuoneen lattia
Laatta
Kylpyhuoneen seinät
Laatta