- Kohdenumero
- 20249077
- Kerros
- 3 / 3
- Asuinpinta-ala
- 46 m²
- Tontin pinta-ala
- 3 146 m²
- Kokonaispinta-ala
- 138 m²
- Pinta-alojen lisätiedot
- yhtiöjärjestyksen mukainen, toimeksiantajan ilmoittama Yhtiöjärjestyksen mukaan asuinpinta-ala on 46 m². Myyjältä saadun tiedon mukaan asuinpinta-ala on noin 115 + 23 m². PInta-ala ei ole tarkistusmitattu.
- Huoneiston kokoonpano
- 2 h, 2 x tupakeittiö, tkh, parvi, 3 x kph
- Huoneita
- 4
- Kunto
- Hyvä
- Lisätietoa vapautumisesta
- Viimeistään 4 kk kaupanteosta.
- Keittiön varusteet
- Ihastuttavan idyllisen tupakeittiön varustukseen kuuluu jääkaappi/pakastin (vesi- ja jääpala-automaatilla), keraaminen liesi, kiertoilmauuni, puuliesi, liesituuletin ja astianpesukone. Työtasot helppohoitoista laminaattia. Lautalattia ja seinät tapetoitu. Pienemmän huoneiston tupakeittiöön kuuluu jääkaappi, sähköliesi ja uuni. Lautalattia ja seinät tapetoitu.
- Kylpyhuoneen varusteet
- Pesutilojen kuvaus: Myytävässä kokonaisuudessa on yhteensä kolme kylpyhuonetta. Suurin kylpyhuone sijaitsee kellarikerroksessa saunan yhteydessä. Hieman pienempi kylpyhuone on ullakkokerroksessa makuutilojen välittömässä läheisyydessä. Molempien varustukseen kuulu wc-istuin, bidee-suihku, käsienpesuallas, peili, suihku, pesukoneliitäntä, kiinteät valaisimet ja kylpyhuonekaapisto. Alakerran kylpyhuoneessa lisäksi sähköinen lattialämmitys. Kolmas ja pienin kylpyhuone on"hellahuoneistossa". Sen varustukseen kuuluu wc-istuin, lämminvesivaraaja (n. 30 l), peili, käsienpesuallas ja suihku. Lattiat ja seinät laatoitettu.
- Tulevat remontit
- Suunnitellut kunnossapito- ja muutostyöt vuosina 2022-2026:
- "Lamalinnan" pesutilat
- Tehdyt remontit
- - 1980 ostettu asunto nro 4.
- 1983 kerros 1 ja vintti valmistuneet, muutto.
- 1985 kellarikerros, sauna, wc ja pukuhuone sekä varasto valmis.
- 1998 ostettu asunto nro 5, korjattu kylpyhuone.
- 2000 asuntoon nro 5 uusi kaakeliuuni.
- 2001 vintin laajennus ja yhdistäminen valmis, asunto nro 4 vintin uusiminen.
- 2004 kellarikerroksen laajennus ja yhdistäminen valmis.
- 2005 asunto nro 5 tehty uusi keittiö ja makuuparvi kahdelle.
- 2019 asunto nro 4 uudet keittiökaapit, yläkerran tapetointia ja maalausta.
- 2020 vintin wc:n uusi hana ja lavuaari.
- 2021 uusi lämminvesivaraaja, 270 litraa.
- 2021 asunto nro 5 eteisen uudelleen rakentaminen, tapetointi ja uudet sähköt. TALOYHTIÖSSÄ: - 2005-2006 julkisivuremontti
- 2015 "Lamalinnan" lämminvesivaraaja ja talon 3 runkovesiputki.
- 2017 Talon 4 runkovesiputki, autopaikkojen sähköt, Lamalinnan pesukone uusittu, Antenni ja Cat 6 sekä ulko-ovet ja lukitus uusittu.
- 2018 Piippujen slammaus ja piipun hatut.
- 2020 4 puuta kaadettu.
- 2021 Kattojen maalaus, julkisivujen huoltomaalaus ja talon 1 päädyn runkovesiputki.
- Asunnossa sauna
- Kyllä
- Saunan lisätiedot
- Kuvaus: Oma sauna lämpiää heti valmis-sähkökiukaalla. Lattia laattaa ja seinät paneloitu. Lisäksi taloyhtiön asukkaiden käytössä Lamalinnan saunatilat.
- Asumistyyppi
- Omistus
- Kohde on
- Osakehuoneisto