Pitkäjärven rannalta myynnissä upea kokonaisuus: omakotitalo & kesäpaikka!
Tämä ympärivuotiseen käyttöön rakennettu kiinteistö kauniiden maisemien ympäröimänä on paikka, jossa arjen kiireet unohtuvat. Talo valmistunut 1930-luvulla ja laajennusosa 1987, jonka jälkeen toteutettu vielä useita uudistuksia vaiheittain. Oma tontti 7 300 m2. Talon alakerrassa tilava olohuone, keittiö, ruokailuhuone, vaatehuone, kylpyhuone, sauna ja erillinen wc. Olohuoneesta käynti suoraan 18 m² lasitetulle terassille, josta avautuu rauhoittava, kaunis järvimaisema. Yläkerrassa kaksi makuuhuonetta ja avara länsiparveke.
Omaa hiekkarantaa n. 50 m, laituri ja tunnelmallinen rantasauna, jonka Aito-kiukaan löylyissä nautit perinteiset aidot löylyt ja kertalämmityksellä saunot halutessasi vaikka aamuun asti. Pihassa autotalli, autokatos ja lämmin varasto/askarteluhuone, jotka yhteensä n. 60 m². Lisäksi sähköistetty kesähuone ja kompostoiva puucee sekä varastovaja ja leikkimökki, joita käytetty työkaluvarastoina.
Tämän kohteen sijainti on loistava! Se mahdollistaa asumisen täysin omassa rauhassa, mutta kuitenkin Parkanon keskustan palveluihin on matkaa vain 6 km ja suurempiin kaupunkeihin kuten Tampereelle, Seinäjoelle ja Poriin on vain tunnin ajomatka.
Pääset tutustumaan kohteeseen soittamalla ja varaamalla oman esittelyajan!
Tommi Gustafsson
044 906 8739
tommi.gustafsson@spkoti.fi