76 900 €28 m²

Höyhenkuja 7, Kaakkuri, Oulu1h,kk,kh,sa,parv.

Velaton hinta
76 900 €
Hoitovastike
114,80 € / kk
Asuinpinta-ala
28 m²
Huoneita
1
Kerros
1 / 5
Rakennusvuosi
2012
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kaakkuri
Kaupunki
Oulu

Sijoitusyksiö Oulun Kaakkurissa - erinomainen sijainti ja siisti ja varma vuokralainen valmiina. Vuokra 520 e/kk ja vuokratuotto 6,3 %

Tarjoamme myyntiin houkuttelevan 28 neliömetrin yksiön Oulun suositulla Kaakkurin alueella. Asunto sijaitsee osoitteessa Höyhenkuja 7, hyvin hoidetun taloyhtiön ensimmäisessä kerroksessa. Kaakkuri on vakiintunut asuinalue, joka tarjoaa hyvät liikenneyhteydet ja palvelut lähialueella.

Asunnon pohjaratkaisu koostuu huoneesta ja huoneeseen integroidusta keittiöstä, tilavasta kylpyhuoneesta, saunasta ja isosta eteläparvekkeesta, mikä tekee asunnosta toimivan kokonaisuuden. Tilankäyttö on tehokasta ja asunto soveltuu erinomaisesti vuokrasijoituskohteeksi tai ensiasunnoksi. Oma sauna ja iso parveke lisää asumismukavuutta ja nostaa asunnon arvoa vuokramarkkinoilla.

Vuonna 2012 valmistunut taloyhtiö on rakennettu betoni/tiilimateriaaleista ja on varustettu nykyaikaisilla ratkaisuilla. Rakennuksessa on kaukolämmitys ja koneellinen ilmanvaihto. Taloyhtiössä on 55 asuntoa ja yhteensä 32 lämpöpistokepaikkaa, jotka ovat taloyhtiön hallinnassa.

Asunnon velkaosuus on 15 408 euroa ja kuukausittainen hoitovastike 114,80 ja rahoitusvastike 246,40 e, yhteensä 361,20 euroa on tuloutettu taloyhtiön kirjanpidossa joten vastikkeet ovat 100% vähennettävissä vuokratulosta. Tontti on Oulun kaupungin vuokratontti, jonka vuokrasopimus on voimassa vuoden 2070 loppuun asti.

Tämä on erinomainen tilaisuus hankkia sijoitusasunto kasvavalta alueelta tai löytää ensikoti Oulusta.

Ota yhteyttä, niin sovimme esittelyajan!

Myyntiä hoitaa: Juha Kortesoja 0400677400 juha.kortesoja@kiinteistotahkola.fi

Perustiedot

Sijainti
Höyhenkuja 7, 90420 Oulu
Kaupunginosa
Kaakkuri
Kohdenumero
58317822
Kerros
1 / 5
Asuinpinta-ala
28 m²
Tontin pinta-ala
2 641 m²
Kokonaispinta-ala
28 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen, Isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
1h,kk,kh,sa,parv.
Huoneita
1
Tietoliikennepalvelut
Taloyhtiölaajakaista, Kiinteä laajakaistasaatavuus

Hinta

Velaton hinta
76 900 €
Myyntihinta
61 491,44 €
Neliöhinta
2 746,43 € / m²
Velkaosuus
15 408,56 €

Vastikkeet

Hoitovastike
114,80 € / kk
Pääomavastike
246,40 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
361,20 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan, ennakkomaksu. 20 € / hlö / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Oulun Höyhenkuja 7
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2012
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2012
Kerroksia
5
Energialuokka
D2013
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen tulo, Koneellinen poisto
Tontin koko
2 641 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö. Huoltia Oy
Isännöinti
Kiinteistö-Tahkola Oulu Oy Lumijoentie 1, 90400 Oulu puh. 0207 480 200
Kaavoitustiedot
Asemakaava
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Lämmitystapa: Kaukolämpö. Lämmönjakotapa: Vesikiertoinen patterilämmitys
Tontin vuokra päättyy
31.12.2070
Tontin vuokra
12754.74 € / vuosi
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle
Maanvuokraaja
Oulun Kaupunki
Tontin omistus
Vuokralla