Alppitie 8
Ideasta elämäsi kotiin!
Todella mukavan mallinen, valoisa ja tilava koti, hyvin hoidetun yhtiön 5.kerroksesta. Sijainti talon kulmassa, josta avarat puistonäkymät.
Talossa on tehty mm. ikkunoiden ja parvekeovien sekä kerrostaso-ovien uusiminen, perinteinen putkiremontti (käyttövesijohtojen, viemäröintien ja kaikkien kylpyhuoneiden uusinta), piha-alueen kunnostus, hissin peruskorjaus sekä vesikaton saneeraus. Hoitovastike sisältää lämmityksen ja yhtiön hoitokulujen lisäksi 10M laajakaistayhteyden. Lisänopeutta voi ostaa omalla sopimuksella.
Keittiössä on hyväkuntoiset, v.2007 ja 2013 uudistetut kaapistot sekä kattava koneistus. Ruokailutila on keittiön vieressä ja yhdistyy kivasti oleskelutilaan, jonka jatkeena on parveke.
Makuuhuoneet ovat isot. Toisen yhteydessä on tilava vaatehuone, toisessa runsaasti kaappitilaa. Eteisaula on väljä ja mahdollistaa monipuolisen tilankäytön.
Kylpyhuone on saneerattu yhtiön putkiremontin yhteydessä. Tilassa on paikka pyykinpesukoneelle. Lisäksi löytyy erillinen wc. Taloyhtiön saunaosaston voi varata käyttöön milloin vain, tarpeen mukaan.
Alppila on viihtyisä asuinalue keskustan ja yliopiston välimaastossa. Molempiin on kevyt pyöräilyetäisyys, jonka lisäksi bussiyhteydet ovat hyvät. Lähikauppaan on vain pari sataa metriä. Mm. Toppilan Supermarkettiin ja Tuiran kattaviin palveluihin on alle kilometri.