75 000 €42,5 m²

Vesijärvenkatu 3, Keskusta, Lahti2h, k, kph

Velaton hinta
75 000 €
Hoitovastike
165,75 € / kk
Asuinpinta-ala
42,5 m²
Huoneita
2
Kerros
5 / 5
Rakennusvuosi
1963
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Lahti

Ydinkeskustasta aivan matkakeskuksen vierestä YLIMMÄN 5. kerroksen valoisa ja hyväkuntoinen hissitalon HETI VAPAA kaksio, jonka ikkunat ovat itään hiljaiselle sisäpihalle.

Keittiö koneineen kokonaan uusittu 2020 yhdessä asunnon pintojen kanssa ja kylpyhuone on uusittu 2003 linjasaneerauksen yhteydessä.

Taloyhtiö erittäin hyvin hoidettu ja liiketilat vuokrattuina yhtiön sijaitessa omalla tontillaan, hyvät vuokratuotot vuosittain.

Autollekin tällä hetkellä yksi tolppapaikka vapaana.

Otathan minuun pikaisesti yhteyttä sopiaksemme oman esittelyaikasi!

Perustiedot

Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
1400677
Kerros
5 / 5
Asuinpinta-ala
42,5 m²
Tontin pinta-ala
1 384,4 m²
Kokonaispinta-ala
42,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h, k, kph
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti vapaa.
Keittiön varusteet
Keittiö uusittu 2020. Jääkaappi/pakastin, keraaminen liesi, liesikupu/-tuuletin, astianpesukone, kaapistot. Lattia: Laminaatti. Seinät: Maalattu
Parveke
Ei
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuone uusittu 2003, suihku, suihkuseinä, peilikaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys. Lattia: Laatta. Seinät: Kaakeli
Säilytystilat
Kylmäkellari, Kellari tai kellarikomero, Muu erillinen varasto. Jäähdytetty kellari, kellarikomero, kaapistot
Näkymät
Pihalle. Ikkunasuunnat: itä
Tulevat remontit
Hallituksen kunnossapitotarveselvitys 2026-2030: 2026 iv-kanavien puhdistus ja ilmanvaihdon säätö 2027 päätyjulkisivujen korjaus 2027 aurinkopaneelit hankesuunnitelma 2028 lämmöntalteenottojärjestelmän LTO selvitys kannattavuudesta 2028 hissien kunnostuksen kartoitus Palovaroittimet yhtiön vastuulle Ilmanvaihtokanavien puhdistus ja säätö
Tehdyt remontit
1999 parveke-ja länsijulkisivuremontti 2001 vesikatto 2002 antenniverkon kunnostus 2003 kylmäkoneiston uusiminen 2003 lämmön tasapainotus 2004 käyttövesi-, viemäri- ja kylpyhuoneremontti 2005 lukitus 2009 lämmönsiirrin 2010 takapihan julkisivu-ja aitaremontti 2010 ikkunoiden pellitys ja lämpökuvaus 2012 ikkunoiden ja ovien tiivistys 2016 saunantilan uusiminen 2016 ilmanvaihtokanavien nuohous ja säätö 2019 pihavalaistuksen ja autosähkötolppien uusiminen 2020 A-portaan ilmanvaihtokone uusittu 2026 palovaroittimet taloyhtiön kunnossapitpvastuulle
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Koulut: Lotila n. 0,5 km; Päiväkodit: Keskusta n. 0,5 km; Ruokakaupat: S-Market, K-Market n. 0,5 km
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Lahti

Hinta

Velaton hinta
75 000 €
Myyntihinta
72 431,09 €
Neliöhinta
1 764,71 € / m²
Velkaosuus
2 568,91 €
Lainalaskuri

Vastikkeet

Hoitovastike
165,75 € / kk
Pääomavastike
46,75 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
212,50 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
15,00 € / kk
Muut kustannukset
Vesimaksu: Ennakko 22 €/hlö/kk
Autopaikan kustannukset
18 € / kk

Rakennusvuosi
1963
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1963
Kerroksia
5
Kattotyyppi
Tasakatto. Uusittu 2001
Energialuokka
F2018
Tontin koko
1 384,4 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Reim Lahti Oy, Päivi Pasanen 020 743 8580 Vesijärvenkatu 76, 2. krs, 15140 Lahti paivi.pasanen@reim.fi lahti@reim.fi
Kaavoitustiedot
Asemakaava. Lisätietoa kaavoituksesta antaa Lahden kaupunki
Liikenneyhteydet
Matkakeskus n. 0,1 km
Pihan kuvaus
Suunta: itä
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Lämmitystapa: Kaukolämpö. Lisätietoa asunnon lämmityksestä: Kaukolämpö, vesikeskuslämmitys

Ominaisuudet
Kiinteät valaisimet, sälekaihtimet. TV-antennit: Kaapeli-TV -liittymä. Tietoliikenneyhteydet: DNA.
Lainalaskuri