Saunallista huoneistoa Tarjolla. Hyvä sijainti!
Myyn tarjousten perusteella jouhevat kaupat mielessä hyvin palvelleet Kerrostalo sekä Rivitalo kolmiot Keravalta, sekä kaksi siistiä saunallista rivitalo yksiötä Järvenpäästä (Kyrölä.) ( Kuvat järjestyksessä, 3h rivitalo> 3h kerrostalo >1h rivitalo
Marttilankatu 1- Kerava, Kerrostalo: 3h+k+s+vh+parveke+häkkivarasto
Markkina hinta nykyisessä kunnossa n. 172.000e ( välittäjältä saatu arvio ) myynti aika noin 61pvä. ( Saviolla ei ole kauheasti saunallisia kolmioita ) Alueen hintakehitys on vahvasti positiivista uudisrakentamisen vuoksi, Lisäksi Keravan teollisuus alue kasvaa vauhdilla, sinne tulee ja on tullut jo huomattava määrä uusia työpaikkoja, joka myöskin povaa vahvaa positiivista hintakehitystä Keravan alueelle. Lisäksi muuttoliike Helsingistä ja vuonna 2022 pidettävät rakennus messut edes auttaa reunakaupunkien vetovoimaa kuten Kerava. Junarata ja palvelut ovat aivan kohteen vieressä kuten myös k-kauppa, apteekki, urheilupaikat, pizzeriat, päiväkodit, yms.
Kerrostalo on omalla tontilla, rakennettu 1984. Taloon ei ole tulossa isoja remontteja lähiaikoina. Julkisivu on tiiltä, ikkunat maalattu 2019 yms perus huollot tehty aina kun on ollut tarvetta. Katto on harjakatto, kate on konesaumattua paksua peltiä. Erittäin hyvä sijainti, juna-asemalle on 700m. Päiväkodit 150m yms.
Vuokra kohteessa on pyörinyt 900-1100e välillä, nykyinen maksaa vain 900e jota ei ole korotettu 3 vuoteen. Vuokrasopimuksessa on 3.5% minimi korotus ehto jota ei ole käytetty. Vastike on 272,65e/kk
Huoneisto on sisältä mukavasti pintaremontoitu ja on sellaisenaan siistissä kunnossa. Sauna ja kylpyhuone, keittiö kaikki siistissä kunnossa. kodinkoneet ja vesikalusteet ovat suht uusia ja laadukkaita.
Yhtiössä on lämmin pyöräkellari, pesutupa, jossa mankeli ja kuivausuone, sekä lämmin häkkikellari. Lisäksi ulkona on pyörävarasto. Parkki paikkoja löytyy kivasti vieraille niin omalta pihalta kuin viereisen päiväkodin parkista.
Asuin itse kohteessa kymmenisen vuotta, ja voin kertoa että myös äänieristys mielestäni kohteessa hyvä. Eli asunto kyllä sopii myös omaan käyttöön, mutta lähinnä etsin sijoittajaa joka ostaa sen vuokrattuna nopealla kaupalla. En tavoittele täyttä markkina tästä syystä. Mutta en nyt ihan ilmaiseksikaan myy. Kyselyt mielellään sähköpostilla tai soittamalla.
Rivitalo 3h+k+s+pihavarasto+aidattu takapiha (Ovh 200.000-220.000e)
Puusepänkatu 10 04200 Kerava: Rivitalo 3h+k+s+varasto+iso takapiha. 76M2
Elementtitalo, Koneellinen poistoilma, katto uusittu 2014 ja ikkunat 2019, käyttövedet 2021. Käyttövesien uusimisesta tulee noin 5000-15.000e lasku valmistuttuaan, joka huomioidaan hinnassa, lisäksi takuun omaisesti hyvitän rahaa takaisin jos jostain syystä menee arvion ylitse. Tämän osalta käyttövedet on jo uusittu 90% joten vuokralaisen ei tarvitse muuttaa pois. Lisäksi huoneiston nykyinen pitkäaikainen vuokralainen on puuseppä , ( vanhempi pariskunta +50v ) joka on oma-aloitteisesti remontoinut kaikki pinnat, keittiö, (Kypyhuone uusittu 2020), lattiat listat yms ovat juuri äskettäin uusittu. Rakennuksesta on myyty asuntoja 170-210k välillä. Nykyisessä kunnossa markkinahinta on noin 200.000€ ja käyttövesien jälkeen noin 220.000€,
Huoneiston hintakehitys on remonttien valmistuttua erittäin vahvasti positiivinen.
Keravan sairaala, jäähalli, uimahalli ja juna-asema, päiväkoti, kaupat yms ovat kävelymatkam päässä, ( katso google) Lämmitys on kaukolämpö. Vuokra on tällähetkellä 1150e, jota ei ole korotettu 3vuoteen. Vuokraa on mahdollista nykyisessä markkinatilanteessa korottaa. Lisäksi kohteen vuokrattavuus on ollut aina Erinomainen, ei ainuttakaan tyhjää kuukkautta. Ja aina on ollut kyselyjä jonoksi asti, ( suht edullinen vuokra ), Kohteesta on mahdollista saada kyselyjen perusteella 1300-1350e vuokraa. Vastike on 349.60e
Saunalliset rivitalo yksiöt Järvenpää 2kpl 33.5m2 kpl
Lupiinikatu 21. (ovh. 115.000e) / kpl
Molemmat huoneistot vuokrattuina, pitkäaikisilla sopimuksilla. Puuvuorattu, katto uusittu, sähkölämmitys = vuokralaiset maksavat itse lämmityksensä vuokran lisäksi. Pieni vastike 143e/kk.
Vuokrat A Huoneistosta 680e/kk Jota ei ole korotettu 4 vuoteen. +B 713/kk.
Yhtiössä ei ole suuniteltu isompia remontteja lähivuosina, lähinnä pihan kunnostusta ja ehkä ulko-ovien uusimista, talon maalausta ja sen sellaista pientä.
Koko paketin ostajalle erittäin hyvään hintaan!
Yksittäin: Myyn tarjousten perusteella.
Ei renkaan potkijoille, tai sellaisille joilla ei ole rahaa taskussa tai eivät saa lainaa pankista hyvällä aikataululla.