Heti vapaana, muuttovalmis kompakti ja toimiva yksiö!
Toisen kerroksen toimiva yksiö ranskalaisella parvekkeella. Keittiössä keraaminen liesi sekä 45cm leveä astianpesukone.
Piharakennuksessa asukkaiden käytössä ovat kaksi saunaa, pesutupa, kuivaushuone sekä kerhotila.
Vakuusmaksu on vain 250 euroa, myös lemmikit ovat tervetulleita
Ota yhteyttä, kerron mielelläni lisää:
Tarja Seeslahti, tarja.seeslahti@asuntosaatio.fi p. 020 161 2421
ESITTELY 26.6 klo 11-17 C-rappu sisäpiha
Voit myös sopia yksityisesittelyn: tarja.seeslahti@asuntosaatio.fi, p. 0400 910 479.
C-rapussa kalustettu malliasunto. Käynti C-rappuun sisäpihan kautta.
Kohteeseen kuuluu A-B-raput käsittävä 4-kerroksinen talo ja C-F-raput käsittävä 5-kerroksinen talo, jonka keskellä on 3-kerroksiset town house -asunnot etelään avautuvine kattoterasseineen ja omine sisäänkäynteineen. Molempien rakennusten ylimpien kerroksen asunnoissa on tunnelmalliset lapeikkunat ja viistettyä kattopintaa. Neliöihin on laskettu vain yli 160-senttinen tila, joten ylimmät asunnot ovat hieman todellisia neliöitään suuremmat.
A-B-rappujen kadun puoleisella sivulla on ranskalaisia parvekkeita, muihin suuntiin olevat parvekkeet ovat lasitettuja parvekkeita. Osassa alimman kerroksen asuntoja on oma terassi, johon tulevien istutusten lisäksi suojaa tuo ylemmän kerroksen katoksena toimiva parveke.
Raput C-F rajautuvat pohjoisessa Kyläpuunaukioon ja vehreään metsään. Niiden eteläpuolelle jää A-B-rappujen muodostama J:n mallinen rakennus. Talojen väliin jää suojaisa sisäpiha, jossa on istutuksia ja korttelitupa. Korttelituvassa on kerhotila, kaksi saunaa, pesutupa ja kuivaushuoneita.
Suojaisalla sisäpihalla sijaitsevaan talosaunaan pääset kipaisemaan vaikka kylpytakissa! Kovimmille saunojille on tarjolla myös omalla saunalla varustettuja asuntoja. Kaikkiin asuntoihin kuuluu irtaimistovarasto.
Kohteella on valmiina omat lämpötolpalliset autopaikat ja myöhemmin valmistuu parkkihalli. Lisäksi talomme vieressä on asukkaille asukaspysäköintimahdollisuus 20 €/kk, joka toimii eParking sovelluksella.
Lamminrahkan uusi koulu sijaitsee Mossin Puistokadun toisella puolella kohteesta luoteeseen. Isot päivittäistavarakaupat ovat lyhyen ajomatkan päässä. Luonnonläheiset ulkoilu- ja latureitit avautuvat vain muutaman askeleen päässä kotiovelta. Liikuntapuiston tekonurmikenttä, monitoimiareena, padel-kenttä, ulkokuntosali ja luistelukenttä houkuttelevat nauttimaan monipuolisesta liikunnasta kaikkina vuodenaikoina. Alueelle on avattu myös koirametsä.