Charmia, valoa ja viimeisteltyä tunnelmaa Kalliossa
Tämä Harjutori 8:n hurmaava kaksio yhdistää 1920-luvun talon hengen ja tämän päivän tyylikkään remontoinnin tavalla, joka pysäyttää. Koko huoneisto on laitettu rakkaudella ja pieteetillä uuteen loistoon vuonna 2022 - keittiö on harkittu aamiaiskaappeineen ja integroiduilla kodinkoneilla, kylpyhuoneen mikrosementtipinnat huokuvat rauhaa, ja vaaleat lautalattiat sitovat kaiken kauniiksi kokonaisuudeksi.
Neliöt on käytetty fiksusti. Keittiö yhdistyy olohuoneeseen luontevasti ja erillinen makuuhuone tekee asumisesta selkeää ja rauhallista. Vanhan talon tuntu näkyy yksityiskohdissa: korkeat huoneet, leveät ikkunalaudat ja ajaton tunnelma, joka kantaa arkea lempeästi.
Asunto Oy Harjutori 8 on 1925 rakennettu, omalla tontillaan seisova yhtiö, jossa asiat on hoidettu huolella. Yhtiön runsaiden vuokratulojen ansiosta vastike on varsin kohtuullinen, vain 160,65 €/kk. Linjasaneeraus on toteutettu vuonna 2016 ja julkisivut sekä katto jo hieman tätä ennen.
Sijainti on urbaanin asumisen aatelia. Alakerran legendaarinen fiilisravintola ja bistro Harju 8 tarjoilee ruokaa, juomaa ja kukkia myöhäiseen iltaan asti. Lähialueiden lukuisat kahvilat, kivijalkakaupat ja puistot muodostavat ympärille viehättävän kaupunginosan, jossa jokainen kortteli on täynnä elämää. Metro, ratikat ja bussit kuljettavat sujuvasti minne tahansa.
Tässä kodissa yhdistyvät esteettisyys, käytännöllisyys ja historia ainutlaatuiseksi kokonaisuudeksi. Tervetuloa tutustumaan tähän kauniiseen kotiin!
Jaakko Haapamäki | LKV, LVV, KiAT, kaupanvahvistaja | 040 9522 162 | jaakko@bo.fi
Service also in English
https://bo.fi/henkilo/jaakko-haapamaki/
IG: @jaakko.haapamaki
Harkitsetko oman asuntosi myyntiä? Pyydä minut maksuttomalle arviokäynnille sitoumuksetta. Kerron samalla lisää tämän hetkisestä asuntomarkkinatilanteesta, palveluistani ja Bo:n loistavasta välityskonseptista. Autan mielelläni!